pusty dostawczak
Główna Na drogach Polskie absurdy. Pusty dostawczak przeładowany

Polskie absurdy. Pusty dostawczak przeładowany

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Dostawczak zatrzymany przez ITD okazał się przeładowany. Co ciekawe, bez ładunku również ważył więcej, niż powinien.

Kierowcy od dawna krytykują przepisy obowiązujące w naszym kraju, które dotyczą przede wszystkim samochodów dostawczych. Ostre wymiany zdań wśród internautów toczą się na temat zarówno stosowania tachografów, jak i dziury prawnej dla samochodów o DMC nieco większym niż 3,5 tony. W naszym kraju takie auta nie opłaca się po prostu rejestrować zgodnie z przeznaczeniem. Kolejny dostawczak zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego pokazuje chorą rzeczywistość.

Kontrola miała miejsce w ostatni czwartek (8 lipca) w Kalinówce. Policja prowadziła swoje działania wraz z przedstawicielami ITD. Jednym ze skontrolowanych samochodów był dostawczak o DMC 3,5 tony. Gdy trafił na wagę, okazało się, że waży 7700 kg! To jednak nie był największy problem.

pusty dostawczak

Pusty dostawczak też za ciężki

Po ważeniu funkcjonariusze nakazali rozładować cały pojazd i ponownie wjechać nim na wagę. Wynik? Samochód bez ładunku ważył 4200 kg, czyli za dużo o 700 kg! W takich okolicznościach kierowca nie mógł kontynuować podróży. Na domiar złego otrzymał dwa mandaty karne w łącznej wysokości 700 zł. Dostawczak natomiast z miejsca kontroli odjechał na lawecie.

Tego samego dnia Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wraz z policją zatrzymali więcej pojazdów. Łącznie wystawili 14 mandatów karnych i zatrzymali dwa dowody rejestracyjne z uwagi na brak badań technicznych. Mundurowi informują, że kontrole w tym miejscu będą prowadzone regularnie ze względu na często wykrywane przypadki przeładowywanych pojazdów.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej