itd
Główna Na drogach ITD: Wystrzał opony w ciężarówce i włos od tragedii

ITD: Wystrzał opony w ciężarówce i włos od tragedii

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca ciężarówki przeżył chwile grozy, gdy w jego pojeździe wystrzeliła opona i wypadł z drogi. Na miejscu zdarzenia zjawili się między innymi inspektorzy ITD.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego są obecni praktycznie zawsze, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem zawodowego szofera. Podobnie było w przypadku pechowego zajścia, do którego doszło w ostatnich dniach.

ITD: Wystrzał opony przyczyną kolizji

Dokładnie w ostatni wtorek (20 lipca) miało miejsce niebezpieczne zdarzenie, które jednak finalnie skończyło się bardzo szczęśliwie. Kierowca ciężarówki rozładował przewożony towar i jechał z pustą naczepą w kierunku bazy firmy. Znajdując się na 256 kilometrze autostrady A2 w kierunku Konina, w jego pojeździe wystrzeliła opona. I o ile do takich sytuacji dochodzi często w naczepach to tym razem zawiodła opona przedniej osi ciągnika siodłowego.

itd wystrzał opony

Wystrzał opony na pierwszej osi zawsze wiąże się z poważnymi problemami. Tak też było w tej sytuacji. Kierowca nie był w stanie opanować niestabilnego zestawu i zjechał z drogi, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Mężczyzna na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń, a ponadto sam pojazd również mocno nie ucierpiał.

Na miejscu zdarzenia po chwili zjawiła się policja, a także straż pożarna oraz inspektorzy ITD. Ci ostatni tradycyjnie sprawdzili tachograf oraz kartę kierowcy, aby ustalić, czy kierujący przestrzegał przepisów dotyczących czasu pracy kierowcy. Nie stwierdzili żadnych naruszeń z jego strony.

Podczas usuwania zestawu z pobocza na autostradzie występowały problemy z ruchem pojazdów. Straż pożarna wraz z pomocą drogową uprzątnęła pozostałości po zdarzeniu.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej