itd
Główna Na drogach ITD: Jedna kontrola i 14 mandatów!

ITD: Jedna kontrola i 14 mandatów!

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Funkcjonariusze ITD poinformowali o kontroli, którą przeprowadzili w ubiegłym tygodniu. Zakończyła się ona 14 mandatami dla kierowcy.

Wielu kierowców robi wszystko, aby wykonywać swoje obowiązki zgodnie z obowiązującymi ich przepisami. Czasami zdarzają się jednak wyjątki i szoferzy wręcz w rażący sposób je łamią. Tak właśnie było w przypadku kontroli przeprowadzonej kilka dni temu przez ITD.

ITD: Na bakier z czasem pracy

Kontrola miała miejsce w ostatnią środę (28 lipca) na autostradzie A6. Kontrolowany zestaw należał do holenderskiego przewoźnika i transportował żywy drób z Belgii do Polski. Podczas prowadzonych przez inspektorów ITD działań wyszedł na jaw szereg nieprawidłowości.

itd

Analiza danych z tachografu wykazała, że mężczyzna wielokrotnie dopuszczał się naruszeń norm czasu prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków. Wielokrotnie również nie dokonywał również na karcie wpisów dotyczących krajów rozpoczęcia i zakończenia pracy.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na miejsce kontroli wezwali również inspektorów weterynarii. Ci obejrzeli zwierzęta przewożone w specjalnych klatkach i nie stwierdzili nieprawidłowości.

Kierowca holenderskiej firmy transportowej zakończył kontrolę z pokaźną liczbą mandatów. Otrzymał ich łącznie aż 14 i wszystkie musiał opłacić gotówką. W związku z tą kontrolą ITD wszczęło wobec jego pracodawcy również postępowanie administracyjne zagrożone wysoką karą pieniężną. Firma już wpłaciła zadatek na poczet przewidywanej kary.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej