ITD wykresówki
Główna Na drogach ITD: Takich wykresówek się nie spodziewali

ITD: Takich wykresówek się nie spodziewali

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD zatrzymali kierowców, którzy do swoich podstawowych obowiązków podchodzili bardzo luźno. Mundurowi byli zaskoczeni, że aż tak długo jeżdżą na jednej wykresówce.

Już dobrych kilka lat temu tachografy cyfrowe zastąpiły urządzenia analogowe. W miejsce wykresówek zaczęto stosować praktyczniejsze karty kierowcy, na których również trudniej ukryć wykroczenia drogowe. Mamy jednak nieodparte wrażenie, że dla tych kierowców rodzaj tachografu nie ma żadnego znaczenia. Mężczyźni bowiem i tak jeździli według własnych zasad.

ITD: Co jeden to lepszy

Pierwsza kontrola miała miejsce w ostatni czwartek (12 sierpnia) w Jędrzejowie. Przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali autobus, którym okazjonalnie wykonywano przewóz osób. Jakież było ich zdziwienie, gdy zobaczyli stan wykresówki, a raczej nieczytelne zapisy na niej.

ITD wykresówki

Na wykresówce znajdującej się w tachografie zapisy prędkości pojazdu, przebytej drogi i aktywności kierowcy nakładały się na siebie wielokrotnie. Mężczyzna prowadzący pojazd nie był nawet w stanie podać przybliżonej daty, kiedy ostatni raz ją wymieniał. Dla formalności przypomnijmy, że czynność wymiany wykresówki powinien wykonywać praktycznie codziennie.

ITD wykresówka

Kontrola dla kierowcy, a zarazem przedsiębiorcy zakończyła się wszczęciem postępowania administracyjnego w zakresie ujawnionych naruszeń. Grożą mu kary finansowe.

Grunt to stabilizacja

Z kolei gorzowscy inspektorzy natrafili na kierowcę z podobnym światopoglądem do poprzedniego w niedzielę (15 sierpnia) na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Rolnik wracał ciężarówką z giełdy w Przecławiu, która oddalona jest od jego miejsca zamieszkania o ponad 100 km. Kierowca w żaden sposób nie wypełnił wykresówki, tylko po prostu ją włożył do tachografu. Co ciekawe, tę czynność wykonał bagatela rok temu. Co więcej, nie posiadał też ważnych badań lekarskich i psychologicznych, które są obowiązkowe dla kierowcy.

ITD wykresówka

Podobnie jak w przypadku pierwszej opisywanej tutaj kontroli, kierowca musi teraz czekać na wyniki wszczętego wobec niego postępowania administracyjnego. Jemu również grozi kara finansowa.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej