Audi Grandsphere
Główna E-Mobilni Audi i jej wizja przyszłości – Grandsphere

Audi i jej wizja przyszłości – Grandsphere

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Audi nie przestaje zaskakiwać swoimi wizjami na przyszłość. Drugiego września zaprezentowano drugi z trzech modeli koncepcyjnych — Grandsphere. Tym razem jest to luksusowa limuzyna, która swoim wyglądem przenosi nas kilkadziesiąt lat w przód.

W sierpniu zaprezentowano pierwszy model, który również dla Was opisaliśmy. Artykuł możecie przeczytać TUTAJ. Producent nie zniża poprzeczki, Grandsphere robi równie wielkie wrażenie. To limuzyna, która zapewnia najwyższy komfort podróży poprzez wiele udogodnień, które mają m.in. ułatwić wsiadanie i wysiadanie z samochodu. Pasażer ma się poczuć jak na pokładzie biznes klasy w samolocie.

Audi Grandsphere

Drzwi samochodu otwierają się w przeciwnych do siebie kierunkach. W ten sposób już przy wsiadaniu, przed pasażerami otwiera się cała przestrzeń wnętrza. Jednak samochód zaskakuje jeszcze zanim do niego wsiądziemy. Dzięki zamontowanym systemom Grandsphere identyfikuje pasażerów poprzez sposób chodzenia. Tak, tak — dobrze przeczytaliście. Po rozpoznaniu drzwi same się otwierają, a w środku wita ich indywidualna animacja na systemie multimedialnym i odpowiednie oświetlenie.

To jeszcze nie koniec bajerów

Jako samochód przyszłości, Grandsphere posiada system, który automatycznie rozpoznaje pozycje kierowcy i pasażera, a co za tym idzie? Automatycznie dopasowuje wszystkie ustawienia oraz uzyskuje dostęp do ostatnio używanych aplikacji. W związku z tym, jeżeli pasażer oglądał film na tablecie w trakcie podróży i go nie skończył, samochód sam uruchomi go ponownie. Z pewnością robi to wrażenie!

Grandsphere

Teraz trochę liczb

Długość: 5,35 m, szerokość: 2 m, wysokość: 1,39 m, rozstaw osi: 3,19 m – wymiary Audi Grandsphere nie pozostawiają wątpliwości, że jest to limuzyna najwyższej klasy.Trzeba przyznać, że obecnie najwyższy model – A8 zostaje daleko w tyle. Model posiada napęd w quattro oraz po jednym silniku elektrycznym na każdej z osi, które łącznie wytwarzają moc 530 kW i moment obrotowy 960 Nm.

Audi Grandsphere

Jak Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzach!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej