straż miejska
Główna Na drogach Straż miejska wystawiła mandaty dla użytkowników e-hulajnóg

Straż miejska wystawiła mandaty dla użytkowników e-hulajnóg

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Posypały się pierwsze mandaty dla użytkowników hulajnóg elektrycznych. Straż miejska przedstawiła swoje statystyki dla Warszawy. Faktycznie trzeba mieć się na baczności.

Dla osób, których ominęła informacja — zmieniły się zasady funkcjonowania z hulajnóg elektrycznych, a strażnicy miejscy uzyskali dodatkowe uprawnienia. Możecie o tym przeczytać TUTAJ. W skrócie, jeżeli poruszacie się e-hulajnogą czy rowerem po chodniku, nie możecie przekroczyć średniej prędkości pieszego. Poza chodnikiem również wprowadzono pewne ograniczenia, na ścieżce rowerowej jest to 20 km/h.

Od pierwszego września w samej Warszawie, wystawiono już dwanaście mandatów, a kilkudziesięciu użytkowników zatrzymano w celu sprawdzenia ich trzeźwości. Pamiętajcie, że policja również może Was zatrzymać.

Polecamy rozwagę, ponieważ e-hulajnoga może być przyczyną wypadków, kiedy nie korzystamy z nich we właściwy sposób. Dodatkowo teraz podróż może się okazać kosztowna. Mundurowi mogą ukarać mandatem nawet o wysokości 500 zł.

Źródło: warszawawpigulce.pl

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej