W Rosji
Główna Na drogach W Rosji pojedziemy szybciej na autostradzie

W Rosji pojedziemy szybciej na autostradzie

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Ograniczenia prędkości na autostradach, które najczęściej spotykamy w różnych państwach, wahają się między 120 a 140 km/h. W Rosji stwierdzono, że jest to za wolno! Planują zwiększenie limitu do 150 km/h!

W Polsce ograniczeniem prędkości jest 140 km/h. Można uznać, że jest to hojna liczba, ponieważ w innych krajach Europy ograniczenie wynosi najczęściej 120-130 km/h. Wyjątkiem są słynne niemieckie autostrady, na których nie ma limitów. Tam kierowca może jechać, jak mu się podoba. Niemieckie władze działają nad tym i na wielu odcinkach pojawiają się radary.

Rosjanie stwierdzili, że 130 km/h, bo takie ograniczenie u nich obowiązuje na płatnych autostradach, jest zdecydowanie zbyt małe. Na bezpłatnych — ograniczenie to wynosi 110 km/h. Nie trudno się domyślić, że kierowcy, tak czy inaczej, jeżdżą znacznie szybciej. Z tego powodu, władze planują zwiększenie limitów do 150 km/h.

Na ten moment informacja jeszcze nie jest pewna, jednak trwają rozmowy, więc niewykluczone, że z czasem w Rosji zmiany wejdą w życie. Polskie państwo nie jest tak hojne, ponieważ to, co ulega zwiększeniu, to mandaty i ilość punktów karnych, które możemy dostać za łamanie przepisów drogowych.

Więcej artykułów:

Teren zabudowany – prawie 3000 kierowców straciło w nim prawo jazdy

Uwaga kierowcy! Nieoznakowane patrole GITD wróciły

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej