Utrata samochodu
Główna Na drogach Utrata samochodu za prowadzenie pod wpływem alkoholu – kolejne zmiany

Utrata samochodu za prowadzenie pod wpływem alkoholu – kolejne zmiany

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Zmian w prawie drogowym nie koniec. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” wiceminister Marcin Warchoł zdradził, jakie są plany wobec pijanych kierowców. Utrata samochodu również wchodzi w grę.

Wyższy taryfikator punktów karnych (link do szczegółów TUTAJ) nie jest nowością. O zmianach mówi się już jakiś czas. Marcin Warchoł z Ministerstwa Sprawiedliwości udzielił wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita„, gdzie zdradził, jakie są plany jeżeli chodzi o pijanych kierowców.

Utrata samochodu

Przede wszystkim chodzi o to, żeby sąd miał prawo odebrać kierowcy samochód za spowodowanie wypadku. Takie prawo ma przysługiwać w „ostateczności”. Co to oznacza? Utrata samochodu to poważna sprawa. Jeszcze dokładnie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że nie wejdzie to w życie tak prędko, jak wyższe mandaty, czy zmiany w punktach karnych.

Wyższe więzienie również wchodzi w grę

Jeżeli pijany kierowca spowoduje wypadek, w wyniku którego ktoś zginie, sprawca będzie mógł trafić do więzienia nawet na 5 lat. W mniej drastycznej sytuacji, gdy ofiara poniesie uszczerbek na zdrowiu, sprawca spędzi w więzieniu nawet do 3 lat. To jeszcze nie koniec! Nie dość, że sprawca odpokutuje winę w więzienie, to jeszcze poniesie wszelkie koszty związane z wypadkiem. Nie tylko materiale, ale też osobowe, a te ostatnie mogą sięgać milionów złotych.

Wszystko to, aby zmniejszyć ilość pijanych kierowców, którzy nieustannie są jednym z głównych powodów wypadków na drogach. Jak wspomnieliśmy na początku, to wszystko dopiero plany, ponieważ wprowadzenie tak dużych zmian, nie jest tak proste. Co o tym wszystkim uważacie?

Polecane artykuły:

Sejny: sprawca wypadku złapany. Wpadł, gdy kupował kebaba

Czarnobyl i wzjazd na teren Prypeci. Dokonali niemożliwego?

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej