mandat
Główna Na drogach Mandat rozłożony na raty? Zapowiadają się wielkie zmiany

Mandat rozłożony na raty? Zapowiadają się wielkie zmiany

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Zmian dla kierowców ciąg dalszy. Zgodnie z nowymi przepisami, od grudnia zwiększy się taryfikator punktów karnych, ale też zaczniemy płacić wyższe kary. Okazuje się, że będzie możliwość, aby rozłożyć mandat na raty. Jak to ma działać?!

1 grudnia 2021 roku to wielki dzień dla wszystkich kierowców. To od tego momentu zaczną obowiązywać wyższe kary, punkty karne będą się zerowały nie po roku, a po dwóch latach. Szczegóły wszystkich zmian możecie poznać TUTAJ, ponieważ opisywaliśmy je dla Was dokładnie.

Okazuje się, że rząd wziął pod uwagę, że nie każdy będzie miał możliwość, aby od razu zapłacić wyższą karę. Zapowiadają się one aż do 5 tysięcy złotych! To naprawdę dużo. To, co radzimy to na pewno ostrożność i zdjęcie z nogi z pedału gazu. Jeżeli jednak coś pójdzie nie tak, i zostaniemy złapani, nie wszystko jeszcze stracone. Dlaczego?

Będzie możliwość, aby rozłożyć mandat na raty

Wiemy, że teraz może się to wydawać abstrakcją, ale już tłumaczymy, jak to ma działać. Kierowca zostaje zatrzymany za przewinienie i policja wlepia karę. Co dalej? Kierowca pisze wniosek do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu z prośbą o rozłożenie “długu” na raty. Będziecie mogli to zrobić tradycyjnie — za pomocą listu wysłanego pocztą, lub przez ePUAP.

Do samej prośby będzie trzeba załączyć numer mandatu, wysokość, informację, jakiej wysokości raty możecie miesięcznie spłacać, na ile miesięcy chcecie rozłożyć kwotę oraz do którego dnia miesiąca zobowiązujecie się zapłacić. Dodatkowo: oświadczenie o stanie majątkowym, oryginał dowodu zapłaty opłaty skarbowej (10 zł) i ksero dokumentów, które będą potwierdzały Waszą argumentację.

Rozwiązanie wydaje się proste, jednak ciekawe jak to będzie działało w praktyce. Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszego zdania na ten temat. Dzielcie się uwagami w komentarzach!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej