nowe Warszawa strajk
Główna W korku Warszawa: Kiss & Ride powstaną pod szkołami

Warszawa: Kiss & Ride powstaną pod szkołami

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Sprzeciwów było sporo, jednak Warszawa pokazała, że ma siłę. Praga-Północ wprowadzi strefy Kiss & Ride pod szkołami.

Większość pewnie kojarzy strefy Kiss & Fly na lotnisku. Polega to głównie na tym, że można wjechać, nie płacić za parking i wysadzić osobę na samolot. Strefa jest bezpłatna przez 7 minut.

Warszawa postanowiła wprowadzić coś podobnego, tylko że pod szkołami

Warszawa

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie nie był „za”, jednak rodzicom bardzo spodobał się pomysł i zbierając podpisy pod projektem, pokazali siłę. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy zaczną być wprowadzane, wiadomo, że jako pierwsze pojawią się na Pradze-Północ.

Jak to ma działać? Prawdopodobnie tak, że pod szkołami zostaną wyznaczone specjalne miejsca, na których będzie dozwolony postój do 10 minut. Być może miejsca zajmą kawałek drogi lub parkingów. Z pewnością będzie to zależne od tego, ile miejsca jest pod daną szkołą.

Jak widać po liczbie zebranych podpisów (ponad 1000), rodzice popierają projekt. Pod szkołami ciężko znaleźć miejsce, szczególnie rano, gdy wszyscy podwożą swoje pociechy. Parkingi są małe, a samochodów i dzieci przybywa!

Nie możemy się doczekać, aż projekt wejdzie w życie. Czy Kiss & Ride będzie się pojawiało w innych dzielnicach? Niewykluczone!

Polecane artykuły:

Mandat rozłożony na raty? Zapowiadają się wielkie zmiany

Takie rzeczy tylko w Polsce. Rodzina na przejściu dla pieszych [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej