ITD Szczecin
Główna Na drogach ITD: poranne kontrole trzeźwości były bezlitosne

ITD: poranne kontrole trzeźwości były bezlitosne

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Poniedziałek, więc inspektorzy ITD postanowili sprawdzić, którzy kierowcy zakończyli weekendowe imprezy odpowiednio wcześnie.

Jak w każdy poniedziałek, inspektorzy prowadzili kontrole trzeźwości w Szczecinie. Patrole rozstawiły się w dwóch częściach miasta, więc nie było mowy o tym, że coś zostanie niezauważone. Łącznie skontrolowano 184 kierowców. Zaledwie u dwóch panów alkomat pokazał więcej, niż jest dozwolone. Pierwszy z nich – kierowca 40-tonowej ciężarówki „wydmuchał” 0,88 promila, a drugi – kierowca osobówki 0,84 promila. Sprawę przekazano policji, która zajmie się odpowiednią karą dla panów.

ITD Szczecin

Przed kontrolą ITD nikt nie ucieknie

Inspektorzy pilnują tego, czy kierowcy nie kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Każdego dnia prowadzone są kontrole w różnych częściach Polski. Alkohol jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach, jednak kierowcy stale czasami się zapominają. Niektórzy kończą weekend zbyt późno, albo zaczynają go za wcześnie… tak było w przypadku kierowcy, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Belgii do Rosji.

W piątek wydmuchał 0,3 promila, a drugi pomiar, który przeprowadzono po kilkunastu minutach, pokazał już prawie 0,4 promila! Oznacza to, że mężczyzna sięgnął po trunek stosunkowo niedawno. Sprawę przekazano policji. Być może był to jego ostatni transport…

Na koniec apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących norm. Pamiętajcie, że nie jesteście sami na drogach!

Czytaj dalej:

S8 zamieniła się w scenę z gry. Znacie GTA?

Wymusił pierwszeństwo, to należy się odegrać [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej