Mercedes EQB
Główna E-Mobilni Mercedes EQB – rodzinny SUV dla 7 osób [ZDJĘCIA]

Mercedes EQB – rodzinny SUV dla 7 osób [ZDJĘCIA]

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Nowość! Rodzinny, nawet 7-osobowy SUV — Mercedes EQB. To odpowiedź dla tych, którzy poszukują komfortu i odpowiedniej ilości miejsca w jednym.

Pojazdy elektryczne od producenta z gwiazdą cieszą się ogromną popularnością. W okresie od stycznia do czerwca 2021 r. klienci odebrali ponad 19 tys. egzemplarzy modeli EQA, EQC i EQV. To prawie o 50% lepszy wynik w porównaniu do ubiegłego roku! Fani elektryków już zacierają ręce, ponieważ do rodziny dołącza kolejna nowość — EQB! Rodzinna propozycja z ogromną ilością miejsca.

Mercedes EQB

Źródło: Mercedes-Benz

Nowy model wyposażono w akumulator litowo-jonowy o dużej gęstości energii. Jego użyteczna pojemność wynosi 66,5 kWh. Dodatkowo baterie połączono z inteligentnym systemem zarządzania ciepłem. Polega to na tym, że jeśli kierowca uruchomi inteligentną nawigację w trakcie jazdy, akumulator może być wstępnie podgrzany lub schłodzony. Dzięki temu czas ładowania na stacji będzie zdecydowanie krótszy!

Mercedes EQB

Źródło: Mercedes-Benz

Mercedes i inteligentna nawigacja

To rewolucja w świecie motoryzacyjnym! Dzięki inteligentnej nawigacji kierowca jest w stanie ustawić taką trasę, która będzie dostosowana do poziomu naładowania. Będzie się ona zmieniała w zależności od pojawiających się korków. Dzięki temu nie będziecie musieli się martwić o to, gdzie są stacje do ładowania. Samochód zrobi to za Was! Co więcej, ładowanie nie zawsze musi odbywać się „do pełna”. Nawigację zaplanowano tak, że postoje na stacji nie będą przeszkodą w całkowitym czasie podróży. Wszystko po to, abyście dotarli na miejsce na czas!

Jeżeli Wasz zasięg będzie już w stanie krytycznym, pojazd sam wyłączy Wam klimatyzację lub włączy tryb ECO. Tryb ECO sam dostosowuje optymalną prędkość, z jaką powinniście się poruszać, aby dojechać do najbliższej stacji ładowania. Opcja na pewno będzie ułatwieniem dla większości kierowców.

Mercedes EQB

Źródło: Mercedes-Benz

Wnętrze pojazdu nie będzie się znacznie różniło od pozostałych modeli. Klient będzie miał możliwość konfiguracji samochodu tak, aby był do niego jak najlepiej dopasowany. Nie zabraknie najnowszych rozwiązań technologicznych — wyświetlacza najwyższej klasy, nagłośnienia i oczywiście skórzanych foteli.

Na koniec, pytanie do Was. Jak Wam się podoba nowość? Planujecie zakup?

Czytaj dalej:

Wypadek piaskarki. „Jak solić to na grubo” [WIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej