kontrole
Główna Na drogach Wzmożone kontrole – tydzień bezpieczeństwa pieszych

Wzmożone kontrole – tydzień bezpieczeństwa pieszych

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Uważajcie w okolicach przejściach dla pieszych. Ruszył „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Policja prowadzi wzmożone kontrole. Nad pasami latają drony.

Ruszyły wojewódzkie działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Akcja ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach. Działania trwają od 22 do 28 listopada. Uważajcie na mandaty, ponieważ do akcji zostały zaangażowane policyjne drony!

kontrole

Fot. Pixabay

Policja prowadzi liczne kontrole — uwaga na mandaty

Wszystko dlatego, że policja stwierdziła, że piesi nie są bezpieczni na pasach. Nadal dochodzi do licznych potrąceń, ponieważ kierowcy zapominają o zasadach pierwszeństwa, lub często je naginają. Przypominamy, że kiedy kierujący pojazdem zbliża się do przejścia, jest zobowiązany: zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i pieszym oraz mieć dobrą widoczność.

Na koniec najważniejsze, czyli w każdym przypadku — ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Przypominamy, że ma on prawo wejść pierwszy na pasy, gdy dopiero znajduje się w ich obrębie! Właśnie znajomość tego przepisu, policja będzie sprawdzała w bieżącym tygodniu.

Przypominamy też, że piesi również są zobowiązani do odpowiednich zachowań. Przede wszystkim jest zakaz używania telefonów komórkowych na przejściach oraz obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Do akcji zaangażowano drony, które w całym kraju będą latały nad losowo wybranymi przejściami dla pieszych. A już w szczególności nad tymi, gdzie dochodzi do licznych wypadków.

Uważajcie więc, aby przed świętami nie przyszedł Wam mało przyjemny prezent!

Źródło: policja.pl

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej