ITD
Główna Na drogach ITD: kierowcy boją się o własne życie

ITD: kierowcy boją się o własne życie

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Inspektorzy ITD prowadzą liczne kontrole, z których coraz częściej wynika, że kierowcy prowadzący pojazdy, boją się o własne bezpieczeństwo!

Z relacji inspektorów można wywnioskować, że znaczna ilość pojazdów, którymi przemieszczają się kierowcy transportowi, nie nadaje się do użytku. Nie mają badań technicznych, lub są niesprawne. To powoduje, że prowadzący kierowca, ale nie tylko on, znajduje się w niebezpieczeństwie.

Nierzadko zdarzają się też sytuacje, w których to przekroczono dozwoloną masę całkowitą, nawet gdy pojazd nie był jeszcze załadowany. Tak było w przypadku jednej z kontroli w okolicach Opola. Inspektorzy zauważyli, że pojazdy, które są przystosowane do przewozu drewna, jadą bez ładunków. Od razu narodziło się pytanie – dlaczego?

ITD

Fot. GITD

Po dokładnej kontroli okazało się, że pojazdy są za ciężkie, nawet gdy nie są jeszcze załadowane! Przy wpisanej masie własnej – 8,5 t – pusty pojazd ważył 14,8 t. Co spowodowało taki wzrost masy? Modyfikacje, które przewoźnicy wprowadzili w pojazdach, m.in. montażem systemów załadowczych.

ITD nie ma litości

W każdym przypadku przekroczenia dozwolonych norm zatrzymuje dowód rejestracyjny. Inspektorzy nie chcą dopuścić, aby pojazdy niespełniające norm, spowodowały wypadek drogowy. Na koniec, pojawia się pytanie – dlaczego właściciele firm się tym nie martwią?

Czytaj dalej:

Pobił rekord w nieużywaniu karty. Takiego wyniku dawno nie było

Chciał być jak z Need For Speed – skończył bez kół [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej