ITD
Główna Na drogach ITD: „nie był przystosowany do przewozu tego rodzaju ładunku”

ITD: „nie był przystosowany do przewozu tego rodzaju ładunku”

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Nie dość, że nieprzystosowanym to jeszcze niesprawnym pojazdem bez ważnych badań, rolnik przewoził kłody drewna. Zatrzymała go ITD.

W poniedziałek 27 grudnia Inspekcja Transportu Drogowego z Koszalina prowadziła kontrole przy krajowej „jedenastce”. Zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przewoziła kłody z drewnem. Uwagę inspektorów zwrócił zły stan techniczny pojazdu, który rzucał się w oczy z daleka. Okazało się, że było tak źle, jak się spodziewali, a nawet gorzej!

ITD

Fot. GITD

ITD była w szoku

Pojazd całkowicie nie był przystosowany do przewożenia kłód z drewnem. Dodatkowo ładunek nie był w żaden sposób zabezpieczony. Aż cud, że nie spadł i nie spowodował kolizji drogowej, a często słyszy się o tego typu zdarzeniach. Wtedy wina nie leży po stronie nikogo innego, jak kierowcy! Co więcej, szofer nie oznaczył belek, które wystawały poza obrys ciężarówki. Jest to obowiązkowe zadanie, które każdy powinien wykonać przed rozpoczęciem podróży.

Stan techniczny pojazdu pozostawał wiele do życzenia. Im bardziej inspektorzy szukali, tym wychodziło więcej nieprawidłowości. Usterki oświetlenia, czy brak ważnych badań technicznych od września 2021 roku, to solidne przewinienia, na które nie ma tłumaczenia! Oznacza to, że pojazd jeździł trzy miesiące bez obowiązkowego dokumentu. Na koniec, kierowca poniósł konsekwencje – inspektorzy ukarali go kilkoma mandatami i zakazali dalszej podróży. Na miejsce musiał przyjechać inny pojazd, na który można było przeładować drewno.

Czytaj dalej:

Kierowcy ciężarówek nie potrafią jeździć?! [VIDEO]

Policja jechała pod prąd na autostradzie [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej