kary Boże Narodzenie pijani kierowcy ruszyła podsumowanie
Główna Na drogach Gigantyczne kary dla pijanych kierowców. Projekt przyspiesza

Gigantyczne kary dla pijanych kierowców. Projekt przyspiesza

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Dla pijanych kierowców przewidywane są gigantyczne kary finansowe i nie tylko. Konfiskata samochodu jednym z pomysłów. Projekt rozpatruje Komitet Rady Ministrów.

O przewidywanych zaostrzeniach przepisów dla pijanych kierowców słyszymy już od dłuższego czasu. Projekt znacznie przyspieszył i aktualnie jest rozpatrywany przez Komitet Rady Ministrów. Rząd może go przyjąć po okresie dwóch tygodni, a wtedy droga do Sejmu jest już prosta.

kary Boże Narodzenie pijani kierowcy ruszyła podsumowanie

Jakie zmiany?

Przede wszystkim kierowca, u którego wykryje się min. 1,5 promila alkoholu we krwi, nawet gdy nie spowoduje wypadku, straci samochód. Konfiskata pojazdu jest głównym pomysłem walki z pijanymi kierowcami. Przede wszystkim według planów ma obowiązywać, gdy kierowca pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek w ruchu lądowym. Wtedy nie będzie ważne, ile promili ma we krwi. Tak czy inaczej, straci swój pojazd.

Co więcej, obecnie za prowadzenie pod wpływem można trafić do więzienia na okres dwóch lat. Projekt wydłuża czas do trzech lat.

Jaka kara, gdy kierowca wynajmie samochód?

Wypożyczalnie samochodów są teraz w każdym mieście, więc brak własnego pojazdu nie jest wielkim problemem. Projekt zabezpieczono nawet na taką ewentualność. Gdy kierowca, któremu zabrano pojazd za prowadzenie pod wpływem, zostanie złapany w innym samochodzie – zostanie on zwrócony do właściciela, a złapany zapłaci mandat w wysokości (UWAGA) równowartości pojazdu, którym się przemieszczał!!

Na koniec, wyobrażacie sobie jechać luksusowym, sportowym samochodem? Kary będą milionowe!

Czytaj dalej:

Rządowa limuzyna przekroczyła prędkość. A gdzie mandat?!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej