policja
Główna Na drogach Policja łamie przepisy?! Miała do tego prawo [VIDEO]

Policja łamie przepisy?! Miała do tego prawo [VIDEO]

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak Policja łamie nakaz jazdy prosto. Włączyli do tego sygnały świetlne. Mieli prawo tak postąpić?

Niestety w ostatnim czasie dużo słyszy się o przypadkach, kiedy to funkcjonariusze łamią podstawowe przepisy ruchu drogowego. Chodzi równie o stróży prawa, czy bardziej popularnych – kierowców karetek. Tym razem zajmiemy się tymi pierwszymi.

Dzisiaj udostępniamy Wam sytuację z Katowic. Na nagraniu, które pochodzi z kamerki samochodowej jednego z uczestników ruchu drogowego, widzimy, jak radiowóz dojeżdża do skrzyżowania. Ma wyłączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

policja

fot. Screen/YouTube

Warto zaznaczyć, że w miejscu, w którym się zatrzymali, obowiązuje znak C-2 tj. nakaz jazdy w prawo. Funkcjonariusze nic sobie z tego nie robiąc, włączają „bomby” i skręcają w lewo. Co więcej, autor nagrania podążał jakiś czas za nimi. Tuż po wykonaniu manewru, wyłączyli niebieskie światła.

Zgłoszenie nagle zostało anulowane? Ktoś włączył je przez przypadek, a może było to zwykłe nadużycie swoich przywilejów? Możemy się jedynie domyślać, jednak trzeba przyznać, że wszystko wygląda podejrzanie.

A gdyby tak prowadzący radiowóz został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem..?

Czytaj dalej:

Na sieci dróg krajowych powstaną stacje ładowania elektryków

To zaszło za daleko?! Podmienił dokumenty na starsze

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej