odległości
Główna Na drogach Nie zachował odpowiedniej odległości. Wzbudzał podejrzenia.

Nie zachował odpowiedniej odległości. Wzbudzał podejrzenia.

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kierowca nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu, który poruszał się przed nim. Zwrócił uwagę inspektorów. Gdy doszło do kontroli, okazało się, że ma sporo za uszami.

8 stycznia inspektorzy pełnili służbę na terenie powiatu toruńskiego. W trakcie działań ich uwagę zwrócił 40-tonowy zespół pojazdów. Nie zachowywał on odpowiedniej odległości od pojazdu, który jechał przed nim. Dla Inspektoratu był to wystarczający powód, aby dokonać zatrzymania.

Pobrano cyfrowe dane z karty kierowcy i pamięci tachografu. Podczas czynności szybko wyszło na jaw, że w pojeździe zamontowano urządzenie, które w dowolnym momencie jazdy miało rejestrować odpoczynek. Zespół pojazdów skierowano do warsztatu w celu demontażu wadliwego urządzenia. Cała przyjemność będzie kosztowała przewoźnika 11.400 zł.

odległości

fot. GITD

Jeżeli jednak przewoźnik decyduje się na montaż tego typu urządzenia, czy kara 11 tys. złotych będzie dla niego wystarczająca? Podejrzewamy, że firma spodziewa się takiej kary, ponieważ inaczej nie decydowałaby się na urządzenie. A wszystko wskazuje, że właściciel wiedział o całej sytuacji.

Kierowca miał szczęście, ponieważ udało mu się zachować prawo jazdy, jednak nie każdy będzie miał tyle szczęścia. Przypominamy, że za każdą, nawet najmniejszą próbę ingerencji w pracę urządzenia, grozi zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Nie mówiąc o solidnej karze pieniężnej. Warto więc zachować uczciwość w zawodzie.

Czytaj dalej:

Kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe? [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej