zdalne
Główna Na drogach Zdalne kontrole. Kolejne województwo z nowym sprzętem

Zdalne kontrole. Kolejne województwo z nowym sprzętem

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Pojazd lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeszedł małą transformację. Wyposażono go w antenę. Umożliwi to zdalne kontrole tachografów.

Z pozoru mały element, a może tak wiele! 10 stycznia do Inspektoratu w Lublinie trafiła antena DSRC. Jest pomocnym elementem w pracy inspektorów, ponieważ dzięki niej mogą na odległość odczytać dane z tachografów.

Na urządzeniach w radiowozie pojawiają się dokładnie te same informacje, które uzyskaliby przy zatrzymaniu pojazdu. Inspektorzy wiedzą, czy kierowca w prawidłowy sposób używa karty, czy w ogóle jej używa, czy nie przekracza czasu pracy itd. Antena odczytuje dane z tachografów pojazdów ciężarowych i autobusów wyposażonych w tzw. tachograf inteligentny (czyli pojazdów po raz pierwszy zarejestrowanych po 15 czerwca 2019 roku).

zdalne

fot. GITD

Wszystko po to, aby (jak mówi GITD) przeciwdziałać anomaliom, które są związane z tachografami. Ostatnio dużo się słyszy o przypadkach, kiedy to przewoźnicy montują w pojazdach ciężarowych magnesy, które mają zaburzać prawidłową pracę urządzeń. Kierowcy nierzadko zostają postawieni pod ścianą, i zmuszeni do korzystania z nich.

Odbija się to na nich czkawką, ponieważ zgodnie z nowymi przepisami, za ingerencję w pracę tachografu, to kierowca straci prawko na okres trzech miesięcy, nie mówiąc już o solidnych mandatach.

Na koniec warto przemyśleć, czy manipulowanie czasem pracy jest tego warte…

Czytaj dalej:

Kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe? [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej