tachografów
Główna Na drogach Notoryczne zakłamywanie zapisów z tachografów

Notoryczne zakłamywanie zapisów z tachografów

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

W trakcie swoich codziennych działań, inspektorzy z ITD wykrywają liczne ingerencje w pracę tachografów. Zgodnie z przepisami, kierowcy tracą prawo jazdy.

Inspektorzy prowadzili działania 11 stycznia na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, którą przewożono bloczki betonowe. W trakcie działań wyszło na jaw, że zestaw został załadowany w czasie, gdy kierowca odbywał przerwę. Prowadzący pojazd sam przyznał się do tego, że przyłożył magnes do nadajnika impulsów na czas załadunku. Na takie zachowania Inspektorat nie ma litości.

tachografów

fot. GITD

Kierowca nie tylko stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ale również grozi mu odpowiedzialność karna. Czy to było tego warte?!

Coraz więcej ingerencji w pracę tachografów

Takich sytuacji jest coraz więcej, pomimo wprowadzenia nowych przepisów, które mają walczyć właśnie z tego typu zachowaniami. Na krajowej 94-ce w miejscowości Parkosz zatrzymali ciężarówkę, której kierowcą był jednocześnie właścicielem firmy przewoźniczej. W trakcie działań wyszło na jaw, że na okazanej wykresówce brakuje przejechanych 40 kilometrów. Co więcej, podróżował bez ważnej licencji.

Kontrola zakończyła się wystawieniem mandatu i przekazania sprawy w ręce Policji, która zajmie się odpowiednim wymiarem kary dla przedsiębiorcy. Na koniec, czy to wszystko było tego warte?

Czytaj dalej:

Brak karty i wyłącznik tachografu. Uprawnienia zatrzymane

Ponad 20 h jazdy dziennej. Kierowca miał dwie karty

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej