egzaminy prawo jazdy
Główna Na drogach Kupił prawo jazdy. Marzył o byciu taksówkarzem

Kupił prawo jazdy. Marzył o byciu taksówkarzem

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Policja w Warszawie zatrzymała 39-letniego Gruzina, który kupił prawo jazdy, aby móc jeździć na taksówce. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Marzenia trzeba spełniać, jednak nie za wszelką cenę. Przekonał się o tym 39-letni mężczyzna z Gruzji, który posługiwał się fałszywym dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów kat. B. Jak tłumaczył potem, chciał pracowań na taksówce, jednak nie posiadał prawka. Kupił więc je na swoje imię i nazwisko w Rosji. Dokument przyszedł szybko, wyglądał w miarę podobnie, więc mężczyzna długo nie zastanawiał się, czy go gdzieś pokazać.

egzaminy prawo jazdy

Fałszywe prawo jazdy

Poszedł do biura, w którym wyrabia się licencję taksówkarską i przedstawił dokument. Całe szczęście pracownicy zachowali czujność. Być może nie był to pierwszy taki przypadek. Porównali okazane prawko do oryginału i okazało się, że brakuje kilku istotnych szczegółów. Nie zastanawiając się długo, zawiadomili Policję, która momentalnie pojawiła się na miejscu.

Zszokowany mężczyzna na początku próbował się tłumaczyć, jednak po czasie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na swoje usprawiedliwienie twierdził, że jest samoukiem i potrafi świetnie jeździć, dlatego chciał zostać taksówkarzem, tylko nie posiadał dokumentu. Skoro tak świetnie jeździ, to dlaczego nie udał się na kurs?

Będzie miał sporo czasu na powtórzenie wszystkich przepisów, ponieważ za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej:

Notoryczne zakłamywanie zapisów z tachografów

 

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej