prawo
Główna Na drogach Używał karty brata. Stracił ją i prawo jazdy

Używał karty brata. Stracił ją i prawo jazdy

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kierowca z Łotwy do tachografu wkładał kartę swojego brata. Trafił na ITD, która szybko wykryła nieprawidłowości. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Kontroli na polskich drogach nie ma końca. Kierowcy z naszego kraju i nie tylko notorycznie tracą uprawnienia na trzy miesiące. Wszystko dlatego, że w nieprawidłowy sposób używają karty kierowców lub nie używają ich wcale. Zdarzają się też przypadki, w których powodem jest ingerencja w pracę tachografu za pomocą nielegalnych oprogramowań.

prawo

fot. GITD

Kolejne prawo jazdy zatrzymane

Do kolejnego zatrzymania uprawnień doszło 12 stycznia przy autostradowych bramkach poboru opłat w Mysłowicach. Inspektorzy prowadzili rutynowe kontrole, w wyniku których zatrzymali pojazd łotewskiego przewoźnika. Działania wykazały, że kierowca podróżował, używając karty nie na swoje imię. Co ciekawe nazwisko zgadzało się.

Mężczyzna sam z siebie przyznał się, że pożyczył kartę od brata. Użycie cudzej karty miało posłużyć zrealizowaniu wymaganego odpoczynku tygodniowego. Dokument zatrzymano jako dowód w sprawie i przekazano do dalszych czynności. Brat na pewno będzie zachwycony, ale skoro użyczył karty, to mógł spodziewać się konsekwencji.

Na kierowcę i przewoźnika nałożono solidne kary pieniężne. Szofer będzie miał też idealną okazję do odpoczynku, ponieważ stracił prawko na okres trzech miesięcy.

Czytaj dalej:

Nowy rekordzista – 20 punktów karnych za jednym razem

Kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe? [VIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej