ITD
Główna Na drogach ITD: busy notorycznie przeciążone

ITD: busy notorycznie przeciążone

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kontrole ITD w ramach akcji BUS wykazały, że kierowcy pojazdów nie przestrzegają limitów wagowych. Posypały się mandaty.

Inspektorat Transportu Drogowego codziennie spotyka się z różnymi przypadkami nieprzestrzegania przepisów. Aby obalić założenia Zachodu na temat Polski, że wśród kierowców panuje wolna wola, przytaczamy efekty kontroli z akcji BUS.

ITD

fot. GITD

Działania prowadzono 12 stycznia w Granowie. Sprawdzano przede wszystkim pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Kontrole wykazały liczne nieprawidłowości. Zatrzymywane pojazdy okazywały się znacznie przeciążone. U rekordzisty stwierdzono nadwyżkę o aż 2,6 t. Oczywiście kierowców, którzy nie przestrzegali norm masowych, ukarano mandatami i zakazano dalszych podróży do momentu usunięcia naruszenia. W tym wypadku – do momentu przeładowania nadwyżki do innego pojazdu. Na zatrzymanych nałożono mandaty karne w wysokości 2500, 1000 i 500 zł.

ITD zapowiada więcej kontroli

To nie pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Inspektorat. W ubiegłym tygodniu prowadzono działania, które miały na celu kontrolę pojazdów od zagranicznych przewoźników. Wszystko po to, aby wyeliminować potencjalne zagrożenie.

Niestety statystki jasno pokazują, że zarówno kierowcy, jak i przewoźnicy notorycznie nie przestrzegają przepisów. Nie chodzi jedynie o dopuszczalną masę, ale także o normy czasu pracy, niezbędną dokumentację, eliminację ingerencji w tachografy, czy stan techniczny pojazdów.

Inspektorzy zapowiadają, że kontroli będzie więcej. Zalecana jest dbałość o wszelkie szczegóły, szczególnie że od 1 stycznia zaostrzono taryfikator mandatowy. Kary dla kierowców i przewoźników są naprawdę solidne!

Czytaj dalej:

Szeryf doprowadził do kolizji. Jeszcze się wykłócał [VIDEO]

Prowadził cysternę z mlekiem. Miał 3 promile

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej