Mazowsze
Główna Na drogach Mazowsze. Zorganizowana akcja kontrolna ITD

Mazowsze. Zorganizowana akcja kontrolna ITD

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Całe Mazowsze zaangażowane w akcję kontrolną zagranicznych ciężarówek. Zatrzymano blisko 300 pojazdów. Nie obyło się bez komplikacji.

Na obszarze całego województwa inspektorzy z ITD prowadzili kontrole zagranicznych ciężarówek. W ciągu zaledwie dwóch dni – 24 i 25 lutego skontrolowali blisko 300 pojazdów.

Jak to zwykle bywa w trakcie masowych kontroli, nie wszystko poszło szybko, łatwo i przyjemnie. Wstrzymano trzy tranzytowe transporty. Dlaczego? Ponieważ kierowcy ciężarówek nie posiadali prawidłowo wypełnionych zezwoleń. Nie wypełnili obowiązkowych rubryk, co skutkowało wstrzymaniem dalszej podróży do momentu uzupełnienia wszelkich nieprawidłowości.

Z kolei w ciężarówce, która przyjechała do Polski z Rosji, stwierdzono brak ważnych badań technicznych i tragiczny stan pojazdu. W trakcie oględzin zauważono pękniętą tarczę hamulcową. Tego typu usterka kwalifikowana jest jako niebezpieczna, więc o dalszej podróży nie było mowy. Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Mazowsze

fot. GITD

Wyrażał przy tym sprzeciw, ponieważ twierdził, że przekazywał informację o nieprawidłowości do swojego pracodawcy. W rozumieniu kierowcy, to nie on powinien zajmować się stanem technicznym pojazdu. Ma rację. Tego typu głosy pojawiają się nie tylko wśród zawodowców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju, ale też wśród rodaków. Ponoszą oni konsekwencje za coś, za co nie są odpowiedzialni.

To już kolejna tego typu akcja prowadzona przez Inspekcję Transportu Drogowego. Wszystko dlatego, że do Polski przyjeżdża sporo obywateli z Ukrainy. Służby mają obowiązek sprawdzania większych pojazdów, czy nie przewożą one niedozwolonych artykułów. Zapowiadane są kolejne działania, również w innych województwach, dlatego miejcie oczy szeroko otwarte!

Źródło: GITD

Czytaj dalej:

Awaria sygnalizacji świetlnej doprowadziła do wypadku [WIDEO]

 

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej