Mercedes EQS
Główna E-Mobilni Mercedes EQS jako SUV nadchodzi

Mercedes EQS jako SUV nadchodzi

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Mercedes zapowiedział kolejną nowość. Będzie to elektryczna limuzyna EQS, tym razem jako SUV. Fabryka akumulatorów w USA w trybie gotowości.

Samochody elektryczne z każdym rokiem stają się coraz to popularniejsze. Klienci na początku sceptycznie podchodzili do pojazdów z napędem elektrycznym, jednak po statystykach widać, że trend zmienia się. Zmiany notują wszyscy producenci, zarówno ci mniejsi, jak i większy. Każdy z nich jednak tak samo pragnie dotrzeć do jak największej ilości klientów, więc podążają za trendami, proponując coraz to nowe wersje samochodów elektrycznych.

Zaraz po elektrykach, popularne są SUV-y. Najlepiej w ogóle, jeżeli chodzi o elektrycznego SUV-a! Producent z gwiazdą na masce zanotował tego typu trend i zainteresowanie, więc od razu wkroczył do działania. Zapowiedziano, że znana wszystkim elektryczna limuzyna EQS doczeka się swojej wersji w rodzaju nadwozia: SUV.

Mercedes EQS

fot. Mercedes

SUV-y od Mercedesa biją rekordy sprzedaży na całym świecie. Ogromną popularnością cieszy się szczególnie GLE, czy GLE Coupé. Zapowiedziano, że do grona dołączy elegancki i luksusowy EQS.

Mercedes EQS

fot. Mercedes

Nie podano jeszcze szczegółów, więc nie wiadomo, czego można się spodziewać. Jedno jest pewne — model zostanie wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Przygotowywane są nowe fabryki w USA. Ich zadaniem będzie produkcja akumulatorów na najwyższym poziomie. Zakładany jest ogromny popyt, z tego powodu powstało zapotrzebowanie na jeszcze jedną, osobną fabrykę. Członek zarządu Mercedes-Benz Group AG o całej akcji mówi:

Globalna sieć produkcyjna Mercedes-Benz jest zrównoważona, wydajna i elastyczna. Teraz kluczowym elementem naszego planu wdrażania aut elektrycznych staje się nowa fabryka akumulatorów, z jej wysoko wykwalifikowaną i zmotywowaną kadrą. Amerykański zespół będzie odgrywał kluczową rolę w dalszym sukcesie Mercedes-Benz. Jesteśmy dumni, że nasze nowe elektryczne SUV-y na światowe rynki będą produkowane właśnie tutaj, w Alabamie.

Źródło: Mercedes-Benz

Czytaj dalej:

Opel przechodzi na elektryczność. Wszystkie modele w wersji „e”

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej