rajd chorwacji / kajetan kajetanowicz
Główna Motorsport Rajd Chorwacji: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z fantastycznym wynikiem!

Rajd Chorwacji: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z fantastycznym wynikiem!

przez Izaak Chwist
0 komentarz

W ostatni weekend odbył się Rajd Chorwacji, który stanowił trzecią tegoroczną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, czyli WRC. Polski duet Lotos Rally Team spisał się na medal!

Rajd Chorwacji był niezwykle wyczekiwaną rundą WRC przez polskich kibiców. Po pierwsze dlatego, że odbywał się on stosunkowo niedaleko od naszego kraju. Po drugie na stracie mieliśmy zobaczyć dwie polskie załogi i tak właśnie się stało. Pierwszą z nich był duet starych wyjadaczy, czyli Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka. Z kolei drugą załogę tworzyli debiutujący w WRC Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem.

Co bez wątpienia cieszy, zarówno zawodnicy Orlen Rally Team, jak i Lotos Rally Team dotarli bez większych przygód na metę. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne panujące w ten weekend w okolicach Zagrzebia, już to można uznać za spory sukces.

rajd chorwacji / kajetan kajetanowicz

Fot. kajto.pl

Rajd Chorwacji: Polskie podium!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli fantastyczne drugie miejsce w Rajdzie Chorwacji w kategorii WRC2. Polacy pokazali wolę walki oraz światowe tempo zarówno w deszczowych, jak i suchych warunkach. Warto podkreślić, że na przedostatniej próbie, która przebiegała w niezwykle trudnych, deszczowych warunkach, Kajto z Maćkiem odnotowali 6 czas w klasyfikacji generalnej!

Kajetan Kajetanowicz: Drugie miejsce w tegorocznym Rajdzie Chorwacji smakuje doskonale! To, z czym mierzyliśmy się w tym roku, było ekstremalnym wyzwaniem. Przez ostatnie tygodnie z całym zespołem ciężko pracowaliśmy, by mu sprostać. Jestem dumny i szczęśliwy, że wróciliśmy na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata, w takim stylu. Dziękuję Maćkowi, wszystkim w LOTOS Rally Team i oczywiście moim wspaniałym partnerom, bez których nie mógłbym celebrować sukcesów takich jak ten. Dziękuję kibicom, którzy licznie przyjechali do Chorwacji i tym, którzy ściskali kciuki w domach. To mnie mocno motywuje! Największe jednak podziękowania należą się mojej rodzinie, a najlepsze życzenia ślę do swojej córki Oriany, która dziś ma urodziny.

Rajd Chorwacji: Miko Marczyk

Fot. Miko Marczyk Motorsport (Facebook)

Natomiast Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem zakończyli rajd na 5 miejscu w WRC2 junior oraz na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej WRC2. Ta debiutancka dla nich runda mistrzostw świata była prawdziwą próbą charakterów, z której naszym zdaniem wyszli zwycięsko.

Mikołaj Marczyk: Meta Rajdu Chorwacji to dla mnie wspaniałe uczucie. W ostatnich dniach działo się naprawdę dużo, a przeskok z Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata okazał się w ten weekend naprawdę duży. Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce w WRC2 junior i 9 miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2. To maksymalny wynik sportowy na jaki mogliśmy sobie pozwolić w tym rajdzie. Mam wiele nowych informacji do przemyśleń i uwag do swojego przygotowania. W tym roku jeszcze kilka debiutów przed nami ale cieszę się, że już jesteśmy na trasach WRC- czuję, że i tak pod kątem sportowym powinnismy znaleźć się tu wcześniej. Jestem przekonany, że przyjdą jeszcze dobre dni. Dziękuję Wam za kibicowanie!

Kolejną rundą WRC będzie Rajd Portugalii, który odbędzie się w dniach 19.05-22.05.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej