ITD
Główna Na drogach ITD: nigdy nie miał prawa jazdy i karty kierowcy. Inspektorzy w szoku!

ITD: nigdy nie miał prawa jazdy i karty kierowcy. Inspektorzy w szoku!

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kierowca zawodowy nie dość, że nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów ciężarowych, to też nigdy nie wyrobił karty do tachografu. Inspektorzy ITD byli w szoku.

Inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego w swojej pracy spotykają się z różnymi przykładami wykroczeń, niestosowania się do przepisów, czy obowiązujących norm. Jednymi z najczęściej rejestrowanych wykroczeń jest niestosowanie się do norm czasu pracy, czyli pomijanie obowiązkowych przerw, odpoczynków.

Za tym często idzie również manipulacja czasem pracy za pomocą specjalnie zamontowanych urządzeń. W większość wszystko odbywa się za wiedzą, i co więcej — zgodą pracodawcy. Ku rozpaczy kierowców zawodowych, odpowiedzialność za korzystanie z urządzenia w głównej mierze spada na nich. Od początku 2022 roku muszą liczyć się z naprawdę surowymi konsekwencjami. Zdaniem niektórych, najsurowszymi w całej Europie.

Pomimo ogromnych kar, nadal zdarzają się przypadki gigantycznych naruszeń. Jednak z taką sytuacją, jak na jednej z ulic Poznania, inspektorzy nie mieli do czynienia chyba nigdy.

Działania ITD na ulicach Poznania

Inspektorzy prowadzili działania na ulicach miasta w środę 18 maja. Wtedy to doszło do zatrzymania polskiej ciężarówki. Powodem kontroli było złamanie zakazu wjazdu przez kierowcę. Jednak szybko okazało się, że popełnionych wykroczeń było zdecydowanie więcej.

ITD

fot. GITD

Jednym z największych było to, że mężczyzna, siedzący za kierownicą pojazdu ciężarowego, posiadał cofnięte prawo jazdy wszystkich, posiadanych wcześniej kategorii. Co ciekawe, nigdy w swojej historii nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów kategorii „E”.

Nigdy nie posiadał karty kierowcy

Jakby tego było mało, kierowca nie posiadał ważnych badań psychologicznych, lekarskich oraz ukończonego szkolenia okresowego. Wisienką na torcie był fakt, że mężczyzna nie rejestrował swojego czasu pracy, ponieważ nigdy nie wyrobił karty kierowcy.

kierowca zawodowy - trasa

fot. Pixabay

Inspektorzy byli w szoku, ponieważ nigdy wcześniej nie mieli styczności z podobnym przypadkiem. Zachodzili w głowę, jakim cudem mężczyzna przez tyle lat unikał kontroli. Oraz kto go przyjął do pracy, jeżeli nie posiadał nawet niezbędnego prawa jazdy?!

Oczywiście o dalszej podróży nie było nawet mowy. Kierowcę ukarano mandatami karnymi, a na miejsce kontroli wezwano policję, która zajmie się dalszym postępowaniem w sprawie. Bowiem osoba, która prowadzi pojazd pomimo cofniętych uprawnień lub zakazu sądowego, popełnia przestępstwo.

Źródło: GITD

Czytaj dalej:

Skandaliczne zachowanie kierowcy autokaru. Mogło dojść do tragedii WIDEO

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej