kierowca zawodowy
Główna Na drogach Aż 8 kierowców zawodowych złamało zakaz

Aż 8 kierowców zawodowych złamało zakaz

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Inspektorzy z ITD we Wrocławiu zatrzymali ośmiu kierowców zawodowych, którzy dopuścili się złamania zakazu tonażowego. O interwencję służb poprosili mieszkańcy ulicy Kiełczowskiej i Okulickiego.

Wiele dróg w Polsce objętych jest zakazami tonażowymi. To wszystko dlatego, że czasem trasy przebiegają przez małe miejscowości, gdzie pojazdy o większej masie mogłyby stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Kolejnym powodem jest zakłócanie ich spokoju. Nie można również zapomnieć o tym, że większość dróg jest wąskich, przez które ciągnik siodłowy mógłby nie przejechać.

Zwykle przed wjazdem na tego typu drogę są znaki, które informują kierowców, że jest zakaz tonażowy. Często jednak znak ten jest ignorowany. Dlaczego? Ponieważ szoferzy chcą skrócić sobie drogę. Czasami też znaki są ustawione w taki sposób, że dla kierowcy w kabinie są niewidoczne.

Nie jeden kierowca zawodowy zignorował zakaz

Nie wiadomo, jaka była przyczyna złamania zakazu przez ośmiu kierowców zatrzymanych we Wrocławiu. Sytuacja miała miejsce we wtorek (14 czerwca). O interwencję Inspekcji Transportu Drogowego poprosili mieszkańcy ulicy Kiełczowskiej i Okulickiego. Zgłosili, że czują się zagrożeni ruchem dużych samochodów, pomimo obowiązującego tam zakazu wjazdu pojazdów cięższych niż 12 ton.

kierowca zawodowy

fot. GITD

Patrol od razu udał się pod wskazany adres. Inspektorzy zatrzymali na „gorącym uczynku” ośmiu kierowców, którzy zignorowali znak drogowy. Wszyscy panowie otrzymali mandat karny w wysokości 500 złotych. Czy to nauczy ich, żeby zwracać uwagę na znaki? Nie bylibyśmy tego tacy pewni. Nie mniej jednak Inspekcja zapowiada, że ulice będą cyklicznie kontrolowane przez inspektorów. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i spokój mieszkańcom.

Źródło: GITD

Czytaj dalej:

ITD: „przekroczył normy o kilkanaście godzin”

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej