ITD Szczecin
Główna Na drogach ITD: kierowcę ukarano aż 15 mandatami karnymi

ITD: kierowcę ukarano aż 15 mandatami karnymi

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Patrol ITD dawno nie widział czegoś takiego! Kierowca zawodowy popełnił szereg naruszeń czasu pracy. Zatrzymany w Szczecinie, otrzymał aż 15 mandatów karnych. Mamy do czynienia z rekordzistą?

Wśród kierowców zawodowych z niektórych państw Europy nadal panuje przekonanie, że na drogach w Polsce można niemalże wszystko. Wynika to z tego, że przez długi czas Inspekcja Transportu Drogowego nie prowadziła tak dokładnych kontroli, jak to ma miejsce obecnie. Za popełnione wykroczenia nie groziły również tak wysokie kary, jak teraz.

Z początkiem 2022 roku, kiedy w życie weszły nowe przepisy, Polska stała się jednym z bardziej restrykcyjnych państw w Europie. Oznacza to, że kierowcy niestosujący się do obowiązujących norm i przepisów spotkają się z drogimi konsekwencjami. Osoby, które przyjeżdżają do naszego państwa z innych krajów, są zaskoczeni tym, jak to obecnie wygląda. Jednak zdarzają się również sytuacje, że kierowcy z Polski nadal nie stosują się do norm.

ITD prowadzi dokładne kontrole

Z tego typu przypadkiem spotkali się inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na drodze krajowej numer 10 w Szczecinie zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do polskiego przewoźnika. Wykonywany był nim transport rzeczy z Austrii do Szwecji.

ITD Szczecin

fot. GITD

Dokładna analiza danych pobranych z tachografu, przyprawiła inspektorów o zawrót głowy. Kierowca wielokrotnie naruszył przepisy regulujące czas pracy. Analiza danych z tachografu oraz karty kierowcy wykazała siedmiokrotne skrócenie dziennego czasu odpoczynku, dwukrotne przekroczenie jazdy bez wymaganej przerwy oraz dwukrotne przekroczenie maksymalnego dziennego prowadzenia pojazdu.

W okresie objętym kontrolą, mężczyzna m.in. o ponad 4 godz. skrócił dzienny czas odpoczynku, czy też prowadził pojazd za długo o 2 godz. Mężczyzna nie wprowadzał również obowiązkowych wpisów na kartę kierowcy. Sytuacja nie mogła zakończyć się inaczej, jak wystawieniem szeregu mandatów. Łącznie było ich aż 15! Wszczęto również postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa.

Źródło: GITD

Czytaj dalej:

Spedytor nieźle zaszalał. Myślał, że to się uda

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej