ponton
Główna Różności Pijany poszedł na ponton z dzieckiem. W kieszeni kąpielówek miał amfetaminę

Pijany poszedł na ponton z dzieckiem. W kieszeni kąpielówek miał amfetaminę

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Wydmuchał 2 promile, a w kieszeni spodenek miał amfetaminę. Mężczyzna chciał pójść na ponton wraz ze swoim 10-letnim synem.

Nadeszło lato a wraz z nim piękna pogoda sprzyjająca wypoczynkom nad wodą. Wielu Polaków i nie tylko wybiera się nad morze, jeziora, czy lokalne stawy, by poobcować z naturą. Niestety często zapominają przy tym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na efekty lekkomyślnych decyzji nie trzeba długo czekać.

Przez długi weekend czerwcowy doszło do wielu tragicznych w skutkach wypadków na Mazurach. W większości były one spowodowane brakiem uprawnień i umiejętności do pływania po wodzie. Oczywiście pojawił się również alkohol. Prowadzenie samochodu, tak samo motorówki, łódki, czy pontonu, będąc pod wpływem alkoholu, może zakończyć się tragicznie.

Pijany poszedł z dzieckiem na ponton

Policja ma tego świadomość, że okoliczności przyrody nad wodą sprzyjają spożywaniu trunków alkoholowych, z tego powodu prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości na lokalnych plażach. W ten sposób udało się zatrzymać pijanego mężczyznę, który wraz ze swoim 10-letnim synem wybrał się na ponton. Mieli rodzinnie łowić ryby. Sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie przypadkowe pojawienie się funkcjonariuszy.

ponton

fot. Policja Dolnośląska

Ponieważ zachowanie mężczyzny wzbudzało podejrzenia, postanowili przebadać go alkomatem. Wydmuchał 2 promile. To jeszcze nie wszystko! W ramach podjętej interwencji przy pijanym zatrzymanym znaleziono środki odurzające. Ze wstępnych informacji wynika, że była to amfetamina. Mężczyzna prosto z plaży trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzut posiadania przy sobie niedozwolonych substancji. Chłopiec natomiast trafił pod opiekę matki, która przyjechała po niego na plażę.

O dalszych losach nieodpowiedzialnego rodzica zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Dolnośląska

Czytaj dalej:

Przez 4 dni zginęło 30 osób. Podsumowanie długiego weekendu

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej