Archiwum X
Główna Różności Suwałki. Archiwum X rozwiązało sprawę tragicznego zdarzenia z 2011 roku

Suwałki. Archiwum X rozwiązało sprawę tragicznego zdarzenia z 2011 roku

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kolejny sukces zespołu Archiwum X. Policjanci wyjaśnili przyczyny tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Suwałkach w 2011 roku. Sprawca trafił do więzienia. Grozi mu dożywocie.

Policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku rozwikłali kolejną sprawę zabójstwa. Wyjaśnili przyczyny zbrodni, do której doszło w 2011 roku w Suwałkach.

Doszło wtedy do zaginięcia 60-letniego mężczyzny, który był pensjonariuszem w jednej z miejskich noclegowni. Zaginięcie mężczyzny zgłosili pracownicy, ponieważ nie widzieli 60-latka od kilku dni, a wszystkie jego rzeczy zostały nienaruszone. Zaniepokojeni wezwali policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i wszelkie przedmioty, które mogłyby doprowadzić ich do zaginionego mężczyzny. Jednak ich działania okazały się bezskuteczne.

Archiwum X na tropie przestępców z 2011 roku

Ponieważ praca śledczych nie przyniosła przełomu w sprawie, w listopadzie 2013 roku śledztwo zostało umorzone. Policja nie posiadała wystarczających dowodów, które mogłyby doprowadzić ich do 60-latka. Po 11 latach sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Ponownie przeanalizowali zabezpieczone dowody. Funkcjonariusze w ponownym śledztwie wykorzystali najnowocześniejsze technologie, które miały pomóc w rozwiązaniu sprawy.

klasztor wpadł traktor Wieluń 16-latka Pisz

fot. Policja Łódź

Tak też się stało. Pewnego dnia natrafili na trop, który mógł świadczyć o tym, że poszukiwany mężczyzna nie żyje. Jasnym stało się wtedy, że zwłoki 60-latka musiały zostać ukryte. Pozostawało jeszcze najważniejsze pytanie: kto stoi za tym wszystkim?

Dowody szybko odpowiedziały na to pytanie

Odpowiedź pojawiła się stosunkowo szybko. Zebrane materiały i dowody w sprawie, których policja nie udostępniła, pozwoliły na wytypowanie dwóch potencjalnych sprawców. 43-letni suwalczanin i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego zostali zatrzymani w swoich domach i doprowadzeni na komendę w celu złożenia zeznań. Zarówno jeden jak i drugi przyznał się do zarzucanych czynów. Zatrzymani wskazali również miejsce ukrycia zwłok. Nie ujawniono przyczyn morderstwa.

Archiwum X

fot. Policja

Dalsze ustalenia prowadzone przez podlaskich śledczych pozwoliły na zatrzymanie mężczyzn. Już następnego dnia panowie trafili do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu 32 i 43-latek trafili na trzy miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Czytaj dalej:

Zerwała z nim, więc on porwał 4-miesięczne dziecko

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej