podrobiona legitymacja
Główna Różności Podrobiona legitymacja może ją kosztować 5 lat więzienia

Podrobiona legitymacja może ją kosztować 5 lat więzienia

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Wszystko wyszło na jaw w momencie kontroli w autobusie. Dokument potwierdzający naukę w szkole miał pieczątkę zrobioną za pomocą monety. Podrobiona legitymacja może kosztować ją 5 lat pozbawienia wolności.

Żeby korzystać ze zniżek w komunikacji miejskiej, należy okazać odpowiedni dokument. W przypadku zniżek studenckich, jest to legitymacja studencka. W przypadku zniżek uczniowskich – legitymacja szkolna. Każdy z dokumentów musi być ważny.

Jeżeli osoba pobiera naukę w szkole, na początku roku legitymacje trafiają do sekretariatu, gdzie przybijana jest odpowiednia pieczątka. Bowiem w przypadku legitymacji szkolnej, ważność potwierdzają pieczątki, znajdujące się na odwrocie. Jeżeli ich nie ma, dokument uważany jest za nieważny.

Podrobiona legitymacja zaważyła na jej dalszej przyszłości?

18-latka z Chorzowa postanowiła przechytrzyć system. Zaczynając jednak od samego początku, sytuacja miała miejsce w pociągu relacji Katowice – Słupsk. W momencie kontroli biletów, nastolatka poproszona o legitymację szkolną, pokazała podrobiony dokument. Uwagę konduktora w pierwszej chwili zwróciło zdjęcie widniejące na dokumencie. Przyczepione było na zszywacz i nie posiadało obowiązkowej pieczątki.

podrobiona legitymacja

fot. Pixabay

Z drugiej zaś strony, faktycznie były pieczątki, jednak gdy mężczyzna przyjrzał się dokładniej, dostrzegł, że jest to odciśnięta moneta dwuzłotowa. Konduktor wraz z nastolatką wysiedli z pociągu na najbliższej stacji, gdzie już czekała na nich policja. Dziewczyna trafiła na komendę, gdzie złożyła zeznania.

Przyznała się do zarzucanych jej czynów, czyli podrobienia dokumentu. Tłumaczyła, że dopiero co skończyła naukę, więc myślała, że może jeszcze trochę korzystać ze zniżek. A ponieważ jest inflacja i bilety są drogie, było jej to bardzo na rękę. Myślała, że sprawa nigdy nie wyjdzie na jaw, ponieważ wszystko zrobiła bardzo starannie. Tłumaczenie nie przekonało policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: info112.pl

Czytaj dalej:

Wyprowadzili 915 tys. złotych z zakonu. Trafili w ręce policji

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej