wypadek
Główna Na drogach Tragiczny wypadek dostawczaka. Wyprzedzał na łuku

Tragiczny wypadek dostawczaka. Wyprzedzał na łuku

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Wypadek, do którego doszło w Sandomierzu, mógł skończyć się naprawdę tragicznie. Kierowca samochodu dostawczego wyprzedzał na łuku. Dachował i zatrzymał się na latarni.

O tym, że na drodze należy zachować szczególną ostrożność, wiedzą chyba wszyscy. Gorzej jest z tym, by wiedzę przełożyć na praktykę i stosować się do przepisów w trakcie prowadzenia samochodu. Niestety nieuwaga, rozkojarzenie, ale również alkohol, czy niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków, do których dochodzi w Polsce.

Nowe przepisy i taryfikatory mandatów, które weszły w życie z początkiem 2022 roku, miały pacyfikować kierowców. Czy to się udało? Nie do końca. Może i dochodzi do mniejszej ilości wypadków, jednak nie zmienia to faktu, że ich liczba nadal jest zdecydowanie za wysoka!

Kierowca wyprzedzał na łuku

O ogromnym szczęściu może więc mówić kierowca samochodu dostawczego, który brał udział w zdarzeniu na drodze krajowej numer 79 w Sandomierzu. Z informacji ustalonych przez policję wynika, że mężczyzna wyprzedał samochody na łuku. Nie wiadomo, czy prowadził pod wpływem alkoholu, czy może wszedł w zakręt za szybko, jednak podczas manewru stracił panowanie nad kierownicą.

wypadek

Dostawczak uderzył w nasyp ziemny i dachował, zatrzymując się na latarni. 38-letni kierowca stracił w wyniku zdarzenia stracił przytomność. Pomoc wezwali świadkowie zdarzenia. Policja, która przybyła na miejsce, w pierwszej kolejności udzieliła pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

wypadek

Wyciągnięto go z samochodu i sprawdzono funkcje życiowe. Ratownicy medyczni stwierdzili liczne złamania, jednak życiu kierowcy nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek mógł skończyć się tragicznie

Mężczyzna miał więc mnóstwo szczęścia, ponieważ sytuacja, która wyglądała bardzo groźnie, również tak mogła się zakończyć. Policja niezmiennie apeluje o zachowywanie szczególnej ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Czasami wolniej, znaczy lepiej i bezpieczniej!

Źródło: Policja

Czytaj dalej:

Ukradł blisko 2 tys. litrów oleju napędowego ze stacji benzynowej

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej