Uncategorized

Mercedes-Benz GLC – dynamika, jakiej jeszcze nie było ZDJĘCIA

Najnowszy model Mercedes-Benz GLC określany jest mianem najdynamiczniejszej gwiazdy wśród dostępnych SUV-ów. Co jeszcze kryje w sobie nowy model?

Nowa wersja modelu GLC łączy w sobie to, co obecnie klienci cenią sobie najbardziej. Przede wszystkim jest to SUV, czyli jeden z najczęściej wybieranych rodzajów nadwozia. Idealnie sprawdzi się na rodzinne wycieczki, do miasta, ale również w trasę, ponieważ jest niezwykle komfortowy i dynamiczny. Sam producent podkreśla, że jest to najbardziej dynamiczny model SUV-a dostępny w ofercie.

Oczywiście nie zabrakło również wykonania najwyższej jakości, z jakiego słynie Mercedes. Wnętrze jest jeszcze bardziej cyfrowe i inteligentne, niż było do tej pory. Niemożliwe? A jednak! Wysokiej jakości grafiki na ekranie zestawu wskaźników oraz centralnym wyświetlaczu ułatwiają sterowanie funkcjami pojazdu. Oba ekrany (LCD) prezentują informacje w estetyczny, uporządkowany i przejrzysty sposób.

Mercedes stanął na wysokości zadania?

Pełnoekranowa nawigacja ułatwi korzystanie oraz wybierze najlepszą z możliwych tras. Nie zabrakło również kultowego asystenta głosowego, który został dopracowany w najmniejszych szczegółach. Ponieważ bazuje na najnowocześniejszych algorytmach, dzięki czemu z czasem coraz bardziej dostosowuje się on do życzeń i preferencji użytkownika.

Producent za cel postawił sobie, by klient czuł się w samochodzie jak w domu. Pojazd łączy w sobie wygodę, komfort, ale również świetne osiągi, które są niezwykle ważne dla samochodu typu SUV. Nowy GLC jest dostępny tylko jako hybryda: plug-in lub tzw. miękka hybryda z instalacją 48 V i zintegrowanym rozrusznikoalternatorem.

Cztery z tych silników to jednostki z instalacją miękkiej hybrydy, które otrzymują inteligentne wsparcie w zakresie niskich obrotów od strony zintegrowanego rozrusznikoalternatora (ISG) drugiej generacji. Trzy kolejne warianty to pełne hybrydy, z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM), dysponujące ponad 100-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym.

Nie da się ukryć, że samochody elektryczne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz więcej ich na ulicach, więc producenci samochodowy dostosowują się do panujących trendów. Wielu z nich zapowiedziało, że wszystkie wychodzące modele, będą już tylko i wyłącznie w wersjach elektrycznych. Są zwolennicy i przeciwnicy. Jesteśmy niezwykle ciekawi, do której z grup Wy się zaliczacie. Dajcie znać w komentarzach!

Wracając do GLC, nie zabrakło asystentów, którzy mają ułatwić prowadzenie pojazdu. Na życzenie dla GLC dostępny jest nowy pakiet parkowania z zestawem kamer 360 stopni i funkcjami Aktywnego asystenta parkowania z PARKTRONIC. Dzięki niemu manewr parkowania już nigdy nie będzie problematyczny!

Źródło: Mercedes-Benz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *