Uncategorized

Nowa Toyota Corolla – nowe napędy i stylistyka

Toyota zaprezentowała odświeżoną wersję kultowego modelu, jakim jest Corolla. Pojazd zyskał nowe napędy, lakiery oraz cyfrowe technologie.

Corolla niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych modeli, które producent posiada w swojej ofercie. Od wielu lat utrzymuje swoją pozycję na rynku motoryzacyjnym, będąc najpopularniejszym samochodem w historii motoryzacji. Jako pierwsza przekroczyła rekordową liczbę 50 milionów egzemplarzy.

Przez tak wiele lat, klienci mieli do czynienia z jej różnymi wersjami, na miarę obecnych czasów. Tak jest i dzisiaj. Producent dopasował model do potrzeb współczesnego klienta. Corolla 19. generacji ma być odpowiedzią na owe potrzeby. Nowa wersja oferuje dwa napędy hybrydowe, trzy rodzaje nadwozia, dynamiczny design i zaawansowane technologie, które ułatwią i usprawnią korzystanie z pojazdu.

Toyota proponuje aż trzy wersje nadwozia

Zaczynając od nadwozia, klient ma do wyboru trzy wersje: hatchback, sedan i TS Kombi. W czerwcu 2022 roku dołącza do nich SUV Corolla Cross. Do tego wszystkiego dochodzi coraz częściej wybierany przez klientów napęd hybrydowy. Atutem Corolli 19. generacji niewątpliwie jest unikalny napęd hybrydowy, który łączy niewielkie zużycie paliwa, co jest ważne przy obecnych cenach paliwa, i możliwość bezemisyjnej jazdy z dużą mocą i dynamiką.

Oczywiście w samochodzie nie zabraknie rozwiązań technologicznych na miarę XXI wieku. Mowa tutaj o systemach wspierających kierowcę, systemach bezpieczeństwa oraz multimediach i rozwiązaniach cyfrowych. Kierowca będzie miał możliwość korzystania z asystenta głosowego, który z powodzeniem działa w modelach od innych producentów. Asystent rozpoznaje polecenia do obsługi multimediów oraz wybranych funkcji pojazdu, takich jak otwieranie lub zamykanie okien.

Wersje silnikowe

Auto będzie dostępne z dwoma układami hybrydowymi do wyboru – jeden z nich oparto na benzynowym silniku 1,8 l, zaś drugi na silniku 2,0 l. W obu układach wprowadzono znaczące zmiany, obejmujące silnik benzynowy i elektryczny. Ponieważ masa auta została zmniejszona o 18 kilogramów, producent zapewnia, że wrażenia jezdne i dynamika prowadzenia pojazdu ma być zdecydowanie lepsza.

Łączna moc napędu hybrydowego 1.8 wynosi 140 KM. Ponieważ jest większa moc, pozwoliła ona skrócić czas rozpędzania się od 0 do 100 km/h o 1,7 sekundy do 9,2 sekundy. Jeżeli powyższy opis Corolli Was zainteresował, będziecie mogli ją zakupić już na początku 2023 roku. Producent nie podał jeszcze ostatecznej ceny pojazdu.

Na koniec możemy stwierdzić, że w modelu nie wiele się zmienia. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Z drugiej strony, po co zmieniać coś, co dobrze się sprzedaje i jest uwielbiane przez klientów?

Źródło: Toyota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *