Uncategorized

Audi Q5 Sportback – sportowa hybryda typu plug-in [ZDJĘCIA]

SUV-y cieszą się ogromną popularnością, nic więc dziwnego, że powstają kolejne wersje, czyli plug-in. Audi również poszło w tę stronę i stworzyło klasyczne i kochane przez wielu Q5, w zupełnie nowej wersji. Przyjrzyjmy się jej dokładniej.

Hybrydy w związku z restrykcjami, które wprowadza Unia Europejska, przeżywają swój moment świetności. Wielu producentów samochodowych poszło w tę stronę i poszerzyło gamę modeli o hybrydy. W ten sposób powstała nowa wersja Audi Q5. Elegancki, sportowy, przestronny i komfortowy. Te słowa najlepiej opisują SUV-a.

Audi Q5

Static photo,
Colour: Daytona grey

Fani mocniejszych silników powinni być zadowoleni, ponieważ producent zadbał o to, aby SUV miał należytą moc. Zastosowano więc silnik benzynowy 2.0 TFSI o mocy 195 kW (265 KM). Stale wzbudzony silnik synchroniczny (PSM) osiąga moc szczytową 105 kW i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Niska emisja spalin i niskie spalanie w miejskich warunkach jazdy, to elementy, które chciał osiągnąć producent. Chyba mu się to udało.

W hybrydowej wersji Q5 niczego nie brakuje

Jeżeli chodzi o wyposażenie, mamy wszystko, co w poprzednich wersjach, a nawet więcej. Opcja skórzanej tapicerki, jednak w nowej wersji w standardzie mamy sportowe fotele. Dodatkowo trójstrefową klimatyzację automatyczną oraz możliwość regulacji tylnej kanapy.

Audi Q5

Oczywiście są fani i przeciwnicy hybryd. Dla niektórych, jaką mocą by nie dysponował samochód, jeżeli nie jest to typowy, benzynowy silnik, to “nie jest to samochód”. Czy faktycznie tak jest? Zostawiamy Wam do własnej opinii.

Więcej artykułów:

Wyobraźnia klientów Rolls-Royce nie zna granic!

Mercedes-Benz Klasa C — gwiazda rozbłysła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *