Uncategorized

Fiat 500, 500X i 500L – nowe wersje. Co się zmieniło?

Popularny Fiat 500 w różnych wersjach, doczekał się swojej poliftingowej wersji. Jedni kochają, drudzy nienawidzą. Samochód głównie użytkowany jest we Włoszech, ponieważ dobrze sprawdza się w wąskich uliczkach. W Polsce fankami są kobiety. Głównie ze względu na wybór kolorystyczny, oraz małe gabaryty. Co zmieniło się w nowych wersjach?

Fiat 500

Samochód popularny jest już od dłuższego czasu. Wydaje się, że dopiero co wyszedł, jednak niedługo będzie obchodził 14 urodziny! Sprzedaje się stosunkowo dobrze, na ulicach widać ich sporo. Głównymi użytkowniczkami są kobiety. Dlaczego? Ponieważ samochód jest mały, zwinny, w dużych miastach łatwo nim zaparkować.  Jest to dobry wybór dla tych, którzy dopiero zdali prawo jazdy. Samochody nie mają mocnych silników, więc ciężko rozwinąć zawrotną prędkość.

Z tego powodu, nie jest to dobry wybór dla fanów szybkiej jazdy i sportowych wrażeń.

Wersja 2021

Wyszła informacja na temat polifingowych wersji modelu. Mają być nowe wersje wyposażenia:

Cult: nowy kolor nadwozia, oraz wnętrze urozmaicone kolorowymi przeszyciami, oraz tapicerką w kolorze niebieskim

Connect: bogatsza wersja. Dostępne będą popularne już systemy Android Auto oraz Apple Car Play. Wydaje się, że teraz jest to podstawa w samochodach. Model X będzie posiadał czarną tapicerkę, światła przeciwmgielne, oraz światła LED. 500L Connect poza wyposażeniem multimedialnym oferuje 16-calowe czarne kołpaki oraz lusterka boczne w kolorze nadwozia.

Dolcevita: wnętrze z deską rozdzielczą w kolorze nadwozia, szklany dach i 15-calowe felgi
Cross: w 500X będą nowe fotele, 19-calowe felgi. W 500L czujniki parkowania, czujniki zmierzchu i deszczu, automatyczna klimatyzacja

Sport: na pewno nie każdego to przekona. Dlaczego? Po co do zwykłego samochodu wstawiać sportowe wnętrze. Sportowe fotele, nowa deska rozdzielcza w kolorze matowym Titanium, 7-calowy wyświetlacz TFT i światła przeciwmgielne. W pozostałych modelach, czyli X i L głównie będą dodatkowe kolory, większe felgi i przyciemniane szyby.

Można więc posumować, że zmieni się niewiele, głównie wnętrze. Kształt samochodu pozostaje niezmieniony. Czy to dobre rozwiązanie? Po co zmieniać coś, co działa i dobrze się sprzedaje? Podsumowanie 2021 roku pokaże, czy była to dobra decyzja dla marki Fiat.

Więcej informacji:

Jaguar Land Rover – jak się sprzedawały ich SUV-y w 2020 r.?

Audi – pozytywne podsumowanie sprzedaży z 2020 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *