Uncategorized

Formuła 1 – każdy może zostać na chwilę kierowcą wyścigowym

Fani wyścigów będą zachwyceni. Formuła 1 jest dostępna w Wielkiej Brytanii. Można wykupić jazdę samochodem na specjalnym torze. Przed wydarzeniem trzeba przejść specjalne szkolenie, ale nie jest potrzebna licencja, ani doświadczenie.

https://web.archive.org/web/20210219153116/https://imasdk.googleapis.com/js/core/bridge3.443.0_en.html#goog_458512798

Marzenie niejednego chłopca, jest możliwe do spełnienia. Niestety, tor w Wielkiej Brytanii jest jedynym miejscem, które daje taką możliwość. Wydarzenie nie należy do najtańszych. Za 10 okrążeń na torze trzeba zapłacić 1000 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 5,1 tys. Jednak chyba się opłaca. Za taką kwotę, osoba otrzymuje dzień pełen wrażeń. Wszystko zaczyna się od specjalistycznego szkolenia. Klient musi nauczyć się, jak prowadzić samochód, aby nie skończyć na barierkach. Po zakończeniu teorii czas na praktykę, ale jeszcze nie w docelowym pojeździe. Kolejny punkt, to przejazd zapoznawczy po torze w BMW M3. Następnie, przejażdżka z instruktorem.

Czy to już koniec przygotowań?

Nie! Kolejnym punktem w programie jest pokonanie 20 okrążeń w mniejszym, wyścigowym samochodzie. Odbędzie się ono z instruktorem, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem i techniką jazdy. Potem tylko kolejne okrążenia za kierownicą M3 i jedno w fotelu pasażera. Po zaliczeniu wszystkich wymienionych punktów przychodzi moment na Formułę 1!

Taka okazja nie zdarza się codziennie. Można wsiąść do bolidu Formuły 1 Jordan EJ12. Model brał udział w wielu wyścigach, np. w mistrzostwach świata Formuły 1 na początku 2020 roku. Jakby tego było mało, silnik, który znajduje się w bolidzie, nie jest tym seryjnym. Został zmodyfikowany. Seryjnie było to V10 o pojemności trzech litrów z turbosprężarką, generował moc 800 KM. W modelu, który można prowadzić znajdziemy V8 z pięciostopniową przekładnią z sekwencyjnym pneumatycznym sterowaniem. Osiąga moc 600 KMa jego maksymalne obroty wynoszą 10,5 tys. obr./min.

Może posiada mniejszą moc, ale jest tańszy i łatwiejszy w utrzymaniu, a to jest ważne, szczególnie gdy użycza się samochód niedoświadczonym.

Więcej artykułów:

To już koniec Rajdu Dakar 2021. Polska załoga kończy imprezę na podium

Za nami przedostatni etap Rajdu Dakar 2021. Prawie wszystko jest już jasne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *