Uncategorized

Google testuje nową aplikację — ratuje z niebezpieczeństwa!

Wszyscy wiemy, jak bardzo niebezpieczne jest pisanie wiadomości lub surfowanie w sieci, kiedy chodzimy pieszo. Dlatego też firma Google testuje w tym momencie aplikację, która pomoże uniknąć niebezpiecznych sytuacji przez pieszego. Co to za aplikacja i jak działa?

Na naszej stronie nieraz pisaliśmy, jak niebezpieczne jest korzystanie z telefonu, kiedy przechodzimy np. przez pasy. Rozproszeni używaniem telefonu, możemy wtedy nie zauważyć nadjeżdżającego samochodu i problem gotowy. Dlatego też wprowadzane są zakazy korzystania z telefonów komórkowych podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Czy jednak można zrobić coś więcej? Okazuje się, że tak.

Aplikacja Google

Firma Google podała w opisie funkcji do aplikacji testowanej w wersji beta „Digital Wellbeing” taką zachętę:

„Jeśli kiedykolwiek potknąłeś się o chodnik lub wszedłeś na słup podczas wysyłania SMS-ów, nie jesteś sam. Jeśli ekran telefonu jest odblokowany i idziesz, otrzymasz delikatne powiadomienie, aby spojrzeć w górę i zwrócić uwagę na to, co Cię otacza”.

Ta funkcja umożliwia użytkownikom włączanie przypomnień o „zaprzestaniu korzystania z telefonu podczas spaceru”. Żąda dostępu do aktywności fizycznej i lokalizacji użytkownika w celu monitorowania. Mimo to aplikacja ostrzega, że ​​jej używanie „nie zastępuje zwracania uwagi” na zbliżające się przeszkody lub ruch uliczny.

Google

Google powiedziało, że funkcja „Heads Up” jest nadal w fazie testów beta aplikacji „Digital Wellbeing”. Chociaż zaciekawieni użytkownicy Androida mogą wypróbować tę funkcję w ramach programu beta firmy. Jak to zrobić? Przeczytaj o tym TUTAJ.

Nie ratuje życia

Firma dodała, że ​​chociaż opracowała „Heads Up”, aby była jak najbardziej „dokładna”, zachęciła ludzi do niepolegania wyłącznie na tej funkcji, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Według wielu źródeł używanie telefonu podczas chodzenia jest uważane za „poważne zagrożenie bezpieczeństwa” i doprowadziło do tysięcy obrażeń w ciągu ostatniej dekady. Miejmy nadzieję, że to nowe narzędzie — jeszcze w wersji beta — przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

AndroidbezpieczeństwoDigital WellbeingGooglepiesitelefon komórkowywypadki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *