Uncategorized

Hybrydowe radiowozy trafiły do służby

Policja poinformowała właśnie, że otrzymała w swoje szeregi hybrydowe radiowozy. Kilka japońskich oznakowanych samochodów już wkrótce będzie można zobaczyć w okolicach Rzeszowa.

Hybrydowe radiowozy

Pojazdy marki Toyota Corolla w wersji kombi mają napęd hybrydowy i automatyczną skrzynię biegów. Wyposażone je w silniki 1,8 VVT. Policjanci informują, iż ich zalety, to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował blisko 104 tys. złotych.

hybrydowe radiowozy

Fot. Policja

Hybrydowe radiowozy zakupiono z Programu Modernizacji Policji, przy wsparciu ze środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca (dotacja w wysokości 250 tys. zł). Dorzucił się też Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, który przekazał 50 tys. zł.

hybrydowe radiowozy

Fot. Policja

Auta będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów. Będą z nich korzystać funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i wydziału wywiadowczo-interwencyjnego, a także policjanci z trzech rzeszowskich komisariatów.

To kolejne radiowozy z napędem hybrydowym, które trafią do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pierwsze pojazdy tego typu, jako jedne z pierwszych w skali kraju, rzeszowscy policjanci otrzymali w lipcu 2019 roku. Przed miesiącem takie same pojazdy trafiły do komendy powiatowej w Łańcucie oraz trzech komend miejskich – w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Mamy szczerą nadzieję, że auta będą bardzo dobrze służyć tamtejszym mundurowym.

hybrydowe radiowozy

Fot. Policja

Źródło: Policja

ekologiaelektromobilnośćhybrydaHybrydowe radiowozyhybrydypolicjaradiowozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *