Uncategorized

Kajetanowicz i Szczepaniak gotowi na Rajd Chorwacji

Kibice rajdów samochodowych już ostrzą sobie zęby na zbliżający się Rajd Chorwacji. Wystąpi w nim także polski duet Lotos Rally Team, czyli Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Macieja Szczepaniaka.

W dniach 22-25 kwietnia odbędzie się debiutujący w WRC Rajd Chorwacji. W ten sam weekend większość polskich kibiców rajdów samochodowych skupiałoby się zapewne na wydarzeniach mających miejsce w okolicach Świdnicy. Jednak ostatecznie Rajd Świdnicki-KRAUSE przeniesiono na jesienny termin, a to oznacza, że wszyscy możemy trzymać kciuki za załogę Lotos Rally Team. Dla Polaków będzie to pierwszy tegoroczny występ.

Kajetan Kajetanowicz ogłosił swoje plany na ten sezon końcem marca. Dwie tegoroczne rundy mistrzostw świata już się odbyły, ale to nie oznacza, że Polacy nie mają już szans na zwycięstwo w kategorii WRC 3. Wręcz przeciwnie. Kajto wraz ze swoim pilotem Maćkiem Szczepaniakiem są bojowo nastawieni i jadą do Chorwacji walczyć o czołowe lokaty. W ich klasie ostatecznie zgłosiło się łącznie 14 załóg, a wśród nich m.in. Chris Ingram, Yohan Rossel czy Hermann Neubauer. Ci trzej kierowcy zapewne będą głównymi konkurentami Kajta. Oto co miał do powiedzenia 3-krotny mistrz Europy przed wyjazdem do Chorwacji.

Rajd Chorwacji

Fot. Kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz: Walkę w Rajdowych Mistrzostwach Świata rozpoczynamy od Rajdu Chorwacji. Czekają nas wymagające odcinki specjalne, ze zmienną przyczepnością asfaltu. Będzie dużo wąskich i podbijających miejsc, myślę, że takie warunki udało nam się odwzorować na testach. Jeździliśmy w różnych warunkach pogodowych. Może niekoniecznie takie spotkamy w Chorwacji, ale ustawienia, które wypracowaliśmy, z pewnością mogą się przydać. Jesteśmy zmotywowani do walki. Jedziemy Škodą, autem, które dobrze znam, ale jest w nim kilka nowości. Dlatego ważny jest każdy kilometr przejechany przed rajdem, aby dostosować ustawienia.

Rajd Chorwacji bez kibiców

Niestety przez obostrzenia w związku z COVID-19 impreza ma się odbyć bez udziału kibiców. Pozostaje nam zatem kibicować zdalnie i bacznie śledzić wydarzenia, które będą miały w jednym z najpopularniejszych wakacyjnych krajów Polaków. Walkę na żywo można śledzić za pomocą aplikacji WRC+ All Live, do której dostęp możecie wykupić tutaj: KLIK. Ponadto poniżej publikujemy nagranie z ostatnich testów Kajetanowicza, które miały miejsce kilka dni temu.

Kajetan KajetanowiczkajtoLotos rally teamrajd chorwacjirajdywrcwrc 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *