Uncategorized

Kierowca w zimie jechał ciężarówką na łysych oponach

Kierowca zawodowy jechał ciężarówką, której stan opon był w tragicznym stanie. Co więcej, swoją podróż odbywał w prawdziwie zimowej aurze, stwarzając realne niebezpieczeństwo dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Do Polski zawitała w końcu prawdziwa zima, a warunki na wielu drogach stały się bardzo trudne. Osoby podróżujące na letnich oponach musiały przypomnieć sobie o zimówkach. Pewien kierowca ciężarówki jednak za nic miał śliską zaśnieżoną drogę i wyruszył w trasę na skrajnie zużytych oponach. Na szczęście w porę zatrzymali go inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Kierowca na łysych oponach

Fot. GITD

Nieodpowiedzialny kierowca tira

Sytuacja opisana w tym artykule miała miejsce w ostatni piątek (15 stycznia) na terenie Szczecinka. Inspektorzy ITD podczas prowadzenia rutynowych działań sprawdzili również stan techniczny zestawu. Ten nie budziłby większych zastrzeżeń, gdyby tylko nie kompletnie zużyte opony. Funkcjonariusze opisują, że bieżnik był nadmiernie zużyty, a na oponach powstały liczne uszkodzenia w postaci pęknięć czy drobnych ubytków. Jazda na oponach w takim stanie 40-tonowym zestawem jest skrajnie nieodpowiedzialna. Biorąc pod uwagę panujące tego dnia warunki atmosferyczne, niebezpieczeństwo powodowane przez kierowcę było jeszcze większe.

Kierowca na łysych oponach

Fot. GITD

Opony zarówno w ciągniku siodłowym, jak i w naczepie nadawały się do wymiany. W związku z tym kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł. Co więcej, mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne z obu pojazdów i wydali szoferowi zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej.

Policja, ale i inne służby, w ostatnich dniach szczególnie apelują o ostrożność i rozsądną jazdę. Apel ten dotyczy wszystkich uczestników dróg, którzy wsiadają za kierownicę w zimowej, niesprzyjającej aurze. My także dołączamy się do tego apelu.

Źródło: GITD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *