Uncategorized

Kierowcy zapnijcie pasy — Lotus i Alpine weszły we współpracę!

Marka samochodów sportowych Renault Alpine oraz Lotus podpisały protokół współpracy. Ma on zapoczątkować wspólny rozwój zupełnie nowego, w pełni elektrycznego samochodu sportowego w najbliższej przyszłości. Czy da on tyle samo frajdy dla kierowcy co samochody obu marek?

Alpine i Lotus wydają się świetnie do siebie pasować. Obaj produkują lekkie samochody sportowe, które koncentrują się na czystej przyjemności z jazdy dla kierowcy. Z pewnością wspólna praca nad projektem powinna przynieść ekscytujący rezultat. Aby to osiągnąć, obie firmy przeprowadzą badania dotyczące inżynierii, projektowania i rozwoju nowego pojazdu elektrycznego. Dodatkowo wykorzystają odpowiednie doświadczenie obu marek we Francji i Wielkiej Brytanii.

kierowcy

fot. Lotus Evija EV

Dreszcz emocji u kierowcy murowany!

Firmy twierdzą również, że współpraca ta rozszerzy się również do oferowania wiedzy inżynierskiej. Dotyczy to badań platform sportów motorowych Alpine obejmujących Formułę 1 oraz Formułę E.

Phil Popham, dyrektor generalny Lotus Cars, powiedział:

„Nasze firmy mają wiele wspólnego — od pionierskiego podejścia w dziedzinie lekkich samochodów po samochody sportowe, które zdobyły tytuły mistrzowskie, które osiągają równie imponujące wyniki na drogach, jak na arenie sportów motorowych. Jest to naturalne dopasowanie pod wieloma względami, a wspólny rozwój samochodu sportowego EV jest niezwykle ekscytujący dla naszych firm, naszych fanów i klientów na całym świecie”.

kierowcy

fot. Alpine A110

Co więcej, wieści o tej współpracy zostały opublikowane w czasie kiedy to Renault, właściciele Alpine, ogłaszają nową strategię biznesową o nazwie Renaulution. Pisaliśmy o niej w artykule, który znajdziecie tutaj. Dodatkowo zgodnie z planem samochody Alpine, samochody Renault Sport i Renault Sport Racing zostaną przekształcone w nowy, mały podmiot. Skoncentruje się on na ekskluzywnych i innowacyjnych samochodach sportowych.

Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine, powiedział:

„Ta współpraca, wraz z naszą transformacją, wyznaczają początek nowej ery, w której będziemy przenosić nazwę i skład Alpine w przyszłość. Stawiamy F1 w centrum naszej działalności, wykorzystując naszą wewnętrzną wiedzę i najlepszych w swojej klasie partnerów, takich jak Lotus, aby wyposażyć nasze samochody w najnowocześniejsze osiągi, technologię i motoryzację”.

fot. Lotus Evora GT410 Sport

Żadne szczegółowe informacje na temat pojazdu elektrycznego nie zostały jeszcze ujawnione. W ramach nowej strategii Renault chce wprowadzić siedem nowych w pełni elektrycznych pojazdów do 2025 roku. Podejrzewamy, że w podobnym czasie pojawi się samochód ze współpracy Alpine oraz Lotus. Jakie emocje daje kierowcy oraz pasażerowi jazda takim elektrykiem? Przekonajcie się, oglądając poniższe wideo pokazujący Lotus Evija w akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *