Uncategorized

Lexus NX — wideo wyciekło do internetu!

Informacja o najnowszym modelu Lexus NX wyciekły do sieci, ujawniając cały projekt nadwozia i wnętrza. Wydaje się, że nowa wersja przeszła gruntowną zmianę co najmniej we wnętrzu.

Film pojawił się na YouTube przez krótki czas, zanim skutecznie go usunięto. Publikujemy kilka zrzutów ekranu, które pokazują nam wiele na temat tego samochodu. Według filmu, który wyciekł do sieci, Lexus NX otrzymuje nową platformę.

Lexus

fot. Lexus NX

Oznacza to, że prawdopodobnie w końcu przeskoczy na najnowszą platformę TNGA od Toyoty, taką jak RAV4. W tej chwili obecny model NX jest nadal oparty na starym układzie RAV4. Dzięki temu posunięciu możemy spodziewać się znacznej poprawy dynamiki jazdy, bezpieczeństwa, technologii i przestronności.

Nowy Lexus — starego nie widać

Z punktu widzenia wyglądu zewnętrznego może się to wydawać po prostu liftingiem. Niedawno widzieliśmy podobną stylistykę w przypadku nowego Lexusa IS. Patrząc jednak na wnętrze, widać wyraźnie, że jest to pełna przemiana w tym modelu. Jest całkiem odmieniony. Co nowego?

Lexus

fot. Lexus NX

Nie ma już na przykład wystającej deski rozdzielczej. Dodatkowo konsola środkowa zawiera wygodniejsze uchwyty na kubki i miejsce do przechowywania drobiazgów. Wygląda na to, że z przodu znajduje się również miejsce do ładowania bezprzewodowego. Na desce rozdzielczej znajduje się zupełnie nowy interfejs multimedialny z ekranem dotykowym. Ekran elegancko łączy się z zestawem wskaźników, który również jest całkowicie cyfrowy.

fot. Lexus NX

Co wiadomo o wersjach?

Jeśli chodzi o wersje modelu NX, to raczej pewny jest NX 350h. Potwierdzono również model hybrydowy typu plug-in o nazwie 450h +, który ma wykorzystywać ponad 300 KM. Przykład modelu pokazany na filmie to prawdopodobnie NX 200. Był on dostępny tylko na wybranych rynkach — na przykład europejskich. Wyposażony jest w 2-litrową benzynę o mocy 150 KM. W przypadku nowego modelu spodziewalibyśmy się, że otrzyma on ten sam 2-litrowy silnik benzynowy co w modelu UX 200, czyli o mocy 170 KM.

Wideo, które wyciekło do sieci, wygląda jak przygotowana od Lexusa prezentacja. Biorąc to pod uwagę, domyślamy się, że wkrótce nastąpi oficjalny debiut. Prawdopodobnie nawet wcześniej niż przypuszczamy skoro i tak wszystko jest już w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *