Uncategorized

Mercedes-AMG G63 „Gronos 2021” – zielony SUV od Mansory

Nigdy nie unikaj ekstremalnego i luksusowego zakładu tuningowego Mansory. Zaprezentował on swoje arcydzieło — model „Gronos 2021”. Jest to SUV oparty na Klasie G Mercedes-AMG G63. Co go wyróżnia od podstawowego modelu?

Jak zwykle Mansory wyposażył SUV-a G63 we wszystko, co można sobie wyobrazić. Zacznijmy od czterolitrowego silnika V8 bi-turbo. Firma Mansory zwiększa moc z 577 KM i 850 Nm momentu obrotowego do niesamowitych 838 KM i 1000 Nm. Zmniejszyła tym samym czas 0-100 km/h o całą 1 sekundę — potrzebuje teraz na to tylko 3,5 sekundy. Jeśli chcesz, aby jechało szybciej, kierowcy mogą również doposażyć pakiet AMG tak, aby osiągał maksymalną prędkość 250 km/h. W szczególności jadąc na ogromnych 24-calowych felgach, sprawia wrażenie, że jedzie jeszcze szybciej.

SUV

fot. Mansory

Oprócz mocy, SUV „Gronos 2021” ma ciekawy zestaw karoserii pokryty włóknem węglowym i specjalną farbę „British Racing Green”. Jest nowy przedni fartuch, drzwi, nowy tylny zderzak, całkowicie przeprojektowaną maskę silnika z włókna węglowego. Ma ona więcej niż wystarczającą liczbę otworów wentylacyjnych, aby schłodzić jego potworny silnik V8. Dodatkowo dużo oświetlenia na zderzakach, kratce i na dachu, jak również nowy spojler. Co więcej, w środku znajdziemy oczywiście całkowicie odnowione wnętrze, wykończone skórą „Fawn Brown”.

SUV

fot. Mansory

Nowa sportowa skórzano-karbonowa kierownica SUV-a, system pedałów sportowych z aluminium, wstawki z włókna węglowego jeszcze bardziej potęgują niezłe doznania. To samo można powiedzieć o nowych skórzanych wstawkach z wytłoczonymi detalami 3D na siedzeniach, w drzwiach i środkowych podłokietnikach.

SUV

fot. Mansory

Niestety, tylko dziesięć SUV-ów Mansory „Gronos 2021” ma być wyprodukowanych. Przyjrzyj się jemu na zdjęciach powyżej i dowiedz się więcej na stronie internetowej Mansory.

benzynaLuksusowy SUVMANSORYMercedes-AMGMercedes-AMG G63Mercedes-AMG G63 Gronos 2021osiągiSUVtuning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *