Uncategorized

Mercedes-Benz Vans odnotował wzrost rejestrowanych pojazdów

O tym, że Mercedes-Benz odnotował najlepsze wyniki sprzedażowe, wśród samochodów osobowych premium, już pisaliśmy. Okazuje się, że nie jest to jedyny sukces marki. Dobrze sprzedawały się pojazdy dostawcze, oraz typu Van. Sprinter znajduje się na drugim miejscu w segmencie dużych samochodów dostawczych.

Rok 2020 był ciężki dla każdej marki samochodowej. Jedni odnotowywali spadek, inni wzrost, ale tylko w poszczególnych regionach. Okazuje się, że są tacy, dla których rok był udany w każdej płaszczyźnie. Mowa tutaj o Mercedesie. Odnotowali oni najlepsze wyniki sprzedażowe wśród samochodów osobowych marek premium, ale jak się okazuje, byli prawie najlepsi w samochodach dostawczych.

Mercedes-Benz Vans

Furorę zrobił Sprinter. Model, który do tej pory zajmował trzecie miejsce na podium w liczbie sprzedawanych egzemplarzy w Polsce, po raz pierwszy wspiął się na pozycję drugą. W segmencie średnim królował Vito.

Co wpływa na taką sprzedaż?

Przede wszystkim to, że marka stale się rozwija. Szeroka gama modeli jest przygotowana pod każdego klienta. Zarówno tego, który szuka luksusu, jak i tego, który szuka czegoś w przystępnej cenie. Producent nie skupia się tylko na jednej płaszczyźnie. Dba o każdą. Pracując nad samochodami osobowymi, nie zaniedbuje dostawczych, ponieważ wie, że w nich również jest ogromny potencjał jeżeli chodzi o sprzedaż.

Dyrektor Zarządzający w Mercedes-Benz Vans, komentuje wszystko w następujący sposób: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników sprzedaży samochodów dostawczych w 2020 r. Nasi dilerzy wykonali ogromną pracę, szybko dostosowując się do zmienionych oczekiwań rynku. Nasz wynik pokazał, że w trudnych momentach polscy Klienci szczególnie doceniają niezawodne i długofalowo ekonomiczne rozwiązania, jakie oferuje Mercedes oraz wyjątkowy poziom obsługi naszej sieci dilerskiej.”

Więcej artykułów:

Mercedes-Benz liderem sprzedaży wśród marek premium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *