Uncategorized

Mercedes S500 w skórze Brabusa — moc to nie wszystko!

Komu nie wystarcza bazowy Mercedes-Benz S500 4MATIC, powinien zastanowić się nad opisywanym modelem Brabus B50. Nie tylko moc się liczy w tym samochodzie — chodzi też o dobrą prezencję, a z całą pewnością mu tego nie brakuje.

Brabus ponownie wykonuje swoje stare sztuczki, prezentując zupełnie nową luksusową wizję znanego samochodu. W typowej dla Brabusa formie, ta luksusowa limuzyna przeszła pełną metamorfozę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki temu nowy model B50 wygląda jak flagowy pogromca supersamochodów. Patrząc na niego, zapewne można by powiedzieć, że jego tuning jest z najwyższej półki. W rzeczywistości jednak ledwo dotyka mocy modelu Mercedes-AMG S63. Dlaczego?

Mercedes

fot. Brabus

Dzieje się tak, ponieważ B50 jest oparty na modelu S500, wyposażonym w trzylitrowy silnik, który w stanie fabrycznym zapewnia moc 435 KM. Teraz Brabus B50 osiąga moc do 500 KM i 590 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu ta czterodrzwiowa luksusowa limuzyna dla VIP-ów przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy. Trochę później osiąga ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h.

Coś więcej niż Mercedes

Podejrzewamy jednak, że moc nie jest jedynym powodem, dla którego ktoś wybiera model Brabusa. Z całą pewnością, jeśli podstawą jest moc, to są przecież takie modele jak na przykład S63. Tak więc Brabus zapewnia B50 coś więcej niż moc — dodaje mu również odpowiedniego charakteru.

Mercedes

fot. Brabus

Widać to choćby w zmianach przedniego spojlera, który sprawia, że wygląda bardziej agresywnie. Dodatkowo nowe obramowania na wlotach powietrza również dodają mu bardziej agresywny wygląd. Nowe światła LED z boku dodają blasku i są efektowne, podczas gdy elementy z włókna węglowego i sportowe wstawki na tylnym zderzaku, dodatkowo podkreślają jego sportowy charakter.

Mercedes

fot. Brabus

Ostatnie, ale nie mniej ważne jest wykończenie rury wydechowej oraz nowy zestaw felg aluminiowych BRABUS Monoblock. Dostępne są one w rozmiarach od 19 do 21 cali, które wyglądają jeszcze ładniej dzięki obniżonemu zawieszeniu o 2,5 cm. Brabus całkowicie zmienił również wnętrze, o którym więcej można zobaczyć na zdjęciu powyżej, lub na oficjalnej stronie Brabusa.

BrabusBrabus B50Mercedes BenzMercedes-Benz S500 4MATICtuning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *