Uncategorized

Mercedes z modelem EQA — premiera już niedługo!

Już niedługo, bo 20 stycznia 2021 r. Mercedes-Benz zaprezentuje światu kompaktowy crossover SUV nazwany EQA. Wiemy, jaki będzie oferował silnik w momencie samej premiery.

fot. Mercedes EQA

Prototypy modelu EQA są w bardzo zaawansowanym etapie przygotowania do finałowego odsłonięcia przez Mercedesa. Pokazują one, że pojazd będzie bardzo zbliżony swoim wyglądem do zwykłej klasy GLA. Nie zabraknie w nim oczywiście wyraźnych detali charakteryzujących samochód EV. Wśród nich są takie elementy jak uszczelniona przednia część grilla dla lepszej wydajności aerodynamicznej oraz brak końcówek wydechu.

fot. Mercedes EQA

Mercedec EQA — z jaką mocą startuje?

Jeśli chodzi o układy napędowe, producent potwierdził, że w momencie premiery modelu, podstawowa wersja EQA 250 wystąpi z mocą 188 koni mechanicznych. Dodatkowo model o mocy 268 KM zaoferują niedługo po premierze. Będzie on dostępny wraz z modelem posiadającym napęd na wszystkie koła. Na razie nie wiadomo jeszcze wielu szczegółów na temat dostępnych układów napędowych, ponieważ zostaną podane w późniejszym terminie.

Mercedes

fot. Mercedes EQA

EQA pierwotnie oparto na hatchbacku, czyli klasę A. Firma zaprezentowała nawet jego zarys w 2017 roku w koncepcyjnym EQA. Jednak zmieniający się trend konsumencki w kierunku crossoverów skłonił producenta do wykorzystania Klasy GLA jako podstawy EQA.

fot. Mercedes EQA

Do czasu oficjalnej premiery modelu EQA, pozostaje nam podziwiać te kilka zdjęć aut testowych. Już niedługo dowiemy się więcej na temat tego ciekawego crossovera.

Mercedes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *