Uncategorized

Microsoft pracuje nad samochodem autonomicznym?

Jak możemy dowiedzieć się z agencji prasowej Reuters, firma Microsoft Corp zaczyna współpracę z firmą Cruise w celu komercjalizacji autonomicznych samochodów bez kierowcy. W to wszystko jest również wciągnięty General Motors.

fot. Cruise

Microsoft dołączy do General Motors, Honda Motor Co oraz inwestorów, aby rozwinąć nową inwestycję. Nie jest ona mała, bo zainwestują ponad 2 miliardów dolarów w Cruise, który zajmuje się autonomicznymi samochodami. Dzięki temu nowemu kapitałowi zwiększa się wartość firmy Cruise, która osiąga teraz bagatelne 30 miliardów dolarów.

Jaki jest zadanie firmy Microsoft?

Cruise użyje platformy przetwarzania w chmurze Azure od firmy Microsoft, dla swoich autonomicznych pojazdów. W związku z celem tego przedsięwzięcia, dyrektor generalny firmy Microsoft, Satya Nadella powiedziała w oświadczeniu:

„Jako preferowana chmura dla Cruise i General Motors, wykorzystamy możliwości platformy Azure, aby pomóc im rozprzestrzeniać i upowszechniać autonomiczny transport”.

Microsoft

Zadanie General Motors będzie polegać na współpracy z firmą Microsoft, aby przyspieszyć inicjatywy w zakresie cyfryzacji oraz sztucznej inteligencji. Dodatkowo będzie badać możliwości usprawnienia cyfryzacji i szybszego dostarczania klientom nowych mobilnych usług.

Jak możemy ostatnio zaobserwować, wiele firm próbuje połączyć swoje wysiłki, aby tworzyć i wprowadzać nowe rozwiązania w motoryzacji. Jest to całkiem naturalne, ponieważ dzięki doświadczeniu wszystkich zaangażowanych firm można coraz szybciej pokazać światu to, nad czym pracują. Dodatkowo jest to też bardziej opłacalne pod względem finansowym.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *