Uncategorized

Mini John Cooper Works — czy kierowcy się zawiodą?

Firma Mini ujawniła następny model John Cooper Works (JCW). Prezentując odświeżoną konstrukcję i nową technologię, nie ma zmian w jego układzie napędowym. Czy stanowi to problem dla kierowcy?

Mini twierdzi, że jej najnowszy model John Cooper Works jest dobry zarówno na torze, w górach jak i po mieście. Wynika to w dużej mierze z nowego sportowego układu zawieszenia z regulacją tłumienia amortyzatorów.

kierowcy

fot. Mini

Mini twierdzi, że automatyka zawieszenia może dokonać regulacji w ciągu 50 milisekund, co oznacza, że jest dość szybka. Zapewnia 10 procent więcej siły tłumienia w porównaniu z poprzednim modelem John Cooper Works.

Czy kierowcy będą zawiedzeni?

Jak wspomniano, nie ma w ofercie nowego układu napędowego. Jednak kierowcy i tak będą zadowoleni z 2,0-litrowego czterocylindrowego silnika z turbodoładowaniem. Wytwarza on rozbrykane 231 KM i 320 Nm momentu. Wszystko to jest przesyłane na przednie koła poprzez 8-biegową przekładnię automatyczną. Taka kombinacja daje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,1 sekundy. Kiedy kierowcy mają 6-biegową skrzynię manualną, przyspieszają gorzej tylko o 0,2 sekundy i osiągają 100 km/h w 6,3 sekundy.

kierowcy

fot. Mini

Dobre hamowanie zapewnia zestaw czerwonych czterotłoczkowych zacisków. Można dokonać wyboru między 17 lub 18-calowych felgach aluminiowych. Z tyłu znajduje się nowy zestaw centralnie zamontowanych sportowych wydechów z podwójnymi rurami ze stali nierdzewnej.

kierowcy

fot. Mini

Wewnątrz na desce rozdzielczej znajduje się nowy 8,8-calowy ekran dotykowy ze zaktualizowanym systemem operacyjnym. Posiada on centralny wyświetlacz przyrządów zmieniający się w zależności od włączonego trybu jazdy. W trybie „lounge” wyświetlacz zmienia kolor na niebieski, natomiast w trybie „sport” wyświetlacz świeci na czerwono.

kierowcy

fot. Mini

Producent twierdzi, że Mini John Cooper Works wprowadzają z wieloma technologiami bezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się takie elementy jak asystent jazdy, aktywny tempomat i czujniki parkowania. Zobaczymy jednak z czasem, jak te i inne elementy będą się sprawdzały w praktyce. Jeśli chodzi o sam model, to musimy przyznać, że w szczególności z czerwonym dachem może zgarnąć nie jedno serce.

benzynaJohn Cooper WorksMINIMini John Cooper Worksosiągi

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *